Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Ďalšia rana pre Colorado. Butcher zrejme nepodpíše

Will Butcher

Coloradu Avalanche v posledných asi ôsmich mesiacoch nevyšlo nič. Teraz sa hovorí o ďalšej rane, ktorú klubu vrazí univerzitná hviezda Will Butcher.

Ďalšia rana pre Colorado. Butcher zrejme nepodpíše

Colorado ho draftovalo v roku 2013 v piatom kole, nevysoký obranca bol súčasťou amerického rozvojového programu aj americkým reprezentantom do 18 rokov. Sezónu nato začal navštevovať neďalekú Denver University, kde bol pod drobnohľadom vedenia klubu. Pokračoval aj v reprezentovaní svojej vlasti, keď si dvakrát zahral na MS do 20 rokov.

V tejto sezóne sa už stal kapitánom univerzitného tímu a ako jeho najväčšia hviezda ho doviedol až k triumfu v NCAA. Za dlhoročné úspešné účinkovanie, ale najmä za úspešnú túto sezónu, v ktorej nazbieral 37 bodov v 43 zápasoch bol odmenený prestížnou Hobey Baker Award pre najlepšieho univerzitného hokejistu.

V Colorade si tak mädlili ruky, do slabej obrany môžu priviesť mladého a kvalitného obrancu, ktorý skvelo pomôže ich prestavbe. K tomu potrebovali už len Butcherov podpis na nováčikovskej zmluve, ktorého sa ale asi nedočkajú. Práva Avs na Butchera uplynú 15.augusta, potom sa hráč stane neobmedzene voľným agentom a nováčikovskú zmluvu môže podpísať s kým chce.

Zopakuje tak vlaňajší scenár, v ktorom si laureát Hobey Baker Award Jimmy Vesey vyberal z ponúk naprieč celou NHL? Avs navyše stále nepredĺžili zmluvu Nikitu Zadorova, v súvislostí s ktorým sa stále hlasnejšie hovorí o jeho návrate do Ruska.

Samozrejme, na definitívu si musíme počkať minimálne do 15.augusta, dovtedy môžeme očakávať lavínu záujemcov, ktorí sa v záujme budú predbiehať. Stále je v hre zotrvanie v Denveri, správy vyplývajú najmä z faktu, že Butcher (hoci mohol) nepodpísal kontrakt ani na a ani začiatkom leta. Pre fanúšikov Avs nádej zomiera posledná.

Dve zaujímavé mená sa majú sťahovať z NHL do KHL

Z NHL do KHL by sa toto leto mali sťahovať dve zaujímavé mená.

pred 95 min.

0

Colorado po troch rokoch dostal do playoff. Tréner Bednar predĺžil zmluvu

Tréner Jared Bednar predĺžil v Colorade kontrakt.

pred 2 hod.

0

V Minnesote vyrazili generálneho manažéra, je v ohrození aj tréner?

Vedenie Minnesoty ukončilo spoluprácu s GM Chuckom Fletcherom.

pred 2 hod.

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
324.0 ms