Jaroslav Halák © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Jaroslav Halák vychytal pre Boston ďalšiu výhru, podal skvelý výkon.

Halák s 42 zákrokmi vychytal pre Boston ďalšiu výhru

Jaroslav Halák ďalším fantastickým výkonom pomohol Bostonu k výhre na ľade Caroliny (3:2). Slovenský gólman mal v zápase 42 úspešných zákrokov. Brad Marchand sa v drese Bruins blysol dvoma gólmi, Patrice Bergeron asistoval na všetky tri góly. Sebastian Aho si pripísal jednu asistenciu a stal sa len tretím hráčom histórie NHL, ktorý asistoval v každom z prvých dvanástich zápasov sezóny. Pred ním to dokázal len Wayne Gretzky (1982-83) a Ken Linseman (1985-86). Aho prekonal klubový rekord Caroliny/Hartfordu, ktorý doteraz držal Ron Francis, v dĺžke bodovej série v úvode sezóny. „Halák prakticky od začiatku žiaril. Spravil tiež niekoľko kľúčových, no tiež úžasných zákrokov. Keď vidíte niečo také, dá vám to momentum," chválil výkon gólmana Patrice Bergeron pre nhl.com. Zdeno Chára v drese "medveďov" odohral takmer 28 minút, zblokoval tri strely.

Tatar asistoval na jediný gól Montrealu

Montreal s Tomášom Tatarom v zostave prehral doma proti Dallasu 1:4. Tatar odohral šestnásť minút, asistoval na jediný gól Canadiens. Trikrát vystrelil na bránku, pripísal si jeden hit a jednu zblokovanú strelu. Pre Stars išlo o prvý triumf na klzisku súpera v sezóne. Devin Shore bol hlavným strojcom tejto výhry, ku gólu pridal aj dve asistencie. Do zostavy Dallasu sa po štvorzápasovej absencii zavinenej zranením vrátil Alexander Radulov, proti bývalému tímu zaznamenal gól do prázdnej bránky. Jason Spezza odohral jubilejný 1000. zápas v NHL.

Slováci v zostavách NHL túto noc: Dostane Halák šancu?

Ktorí slovenskí hráči sa predstavia v nočných dueloch NHL a aké bude ich zaradenie v zostavách?

pred 104 min.

0

Černák najtvrdší hráč Tampy! Nerád hrám proti nemu, tvrdí Cirelli

S výkonmi Erika Černáka v úvodných zápasoch kariéry NHL vládne obrovská spokojnosť.