Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Chicagu ukážem, že urobilo chybu, zastrája sa Jurčo. Záujem o neho má niekoľko tímov

Tomáš Jurčo © nhl.com

Časy Tomáša Jurča v Chicagu skončili. Kde bude pokračovať slovenský útočník vo svojej kariére?

Tomáš Jurčo si pochvaľoval svoje výkony v drese Chicaga v minulej sezóne a tvrdil, že v klube chce zostať. Jeho prianie však nebolo vyslyšané. Ale tak to už v NHL chodí, je to predovšetkým tvrdý biznis. Slovenský útočník sa bude sťahovať. Vedenie Blackhawks mu nepredložilo kvalifikovanú ponuku kontraktu a jasne naznačilo, že s jeho službami už viac neráta.

„Trochu ma to zaskočilo, ale v kútiku duše som bol pripravený aj na takúto možnosť. Vieme ako to chodí v NHL a ide o biznis, v ktorom nemáte vopred nič garantované. Nie je to milá správa, ale nič sa nedeje. Dúfam, že sú tam iné tímy, v ktorých by som sa mohol presadiť výraznejšie," hovoril Jurčo pre portál hokej.sk. „V kontakte s Chicagom som nebol, takéto veci idú cez agenta. Dúfam, že ukážem, že v Chicagu urobili týmto rozhodnutím chybu," dodal.

Sezónu začínal na farme v Rockforde, kde v 36 zápasoch strelil 13 gólov a nazbieral 25 bodov. Získal späť stratené sebavedomie a vybojoval si opäť miesto v prvom tíme Chicaga. Nutné dodať, že mu k tomu dopomohlo trápenie "jastrabov" a tréner Joel Quenneville dával výraznejšie šance aj hráčom, ktorí by si inak určite toľko nezahrali. Jurčo ponúknutú šancu využil, usadil sa v Anisimovom útoku a darilo sa mu. V 29 dueloch strelil šesť gólov, pridal štyri asistencie.

„Črtajú sa viaceré možnosti vo viacerých kluboch, ale uvidíme, ako to dopadne. V tejto chvíli nie som pod časovým stresom a nie je tam nejaký termín, do ktorého by som mal podpísať zmluvu. Prvé týždne chce každý uloviť nejakú veľkú rybu a viem, že mená, ako je to moje, prídu na rad trochu neskôr," uvedomuje si Jurčo.
Borec, ktorý na MS v Dánsku patril medzi najlepších hráčov v slovenskom tíme (strelil štyri góly v siedmich stretnutiach) stále verí, že existuje aj šanca na návrat do Chicaga. Čaká však na iné ponuky.

„Chce to trpezlivosť a niečo určite príde. Uzavreté to nie je a existuje aj šanca na návrat do Chicaga. Teraz však potrebujeme zistiť, či príde nejaká ponuka z iných klubov a podľa toho sa potom rozhodnem. V tejto chvíli evidujeme záujem z pár klubov, ale nechcem to konkretizovať, pretože situácia sa môže meniť každým dňom."

Kam napokon povedú jeho kroky? Nasledujúca sezóna môže byť jeho prelomová. Má už 25 rokov a je najvyšší čas, aby sa v niektorom tíme napevno usadil, bez pendlovania na farmu a späť. A aby presvedčil, že môže byť v NHL skutočne platným hráčom.


Pánikove dobré srdce. Rutta mu ďakuje za pomoc pri ťažkých začiatkoch v Chicagu

Čech Jan Rutta si zaspomínal na svoje ťažké začiatky v Chicagu. Nezabudol ani na pomoc od Richarda Pánika.

Dnes, 07:42

0

Dvaja slovenskí obrancovia by mohli dosiahnuť zaujímavé míľniky v budúcej sezóne NHL!

Zrejme len zranenie by im mohlo prekaziť dosiahnutie týchto míľnikov.

Včera, 17:58

0

Tatara v sedemnástich vyháňali zo šatne Detroitu. On sa zaprisahal, že sa tam raz vráti a mal pravdu

Aj takéto zaujímavé príbehy prináša hokejový život.

Včera, 08:07

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
70.8 ms