Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Chicagu ukážem, že urobilo chybu, zastrája sa Jurčo. Záujem o neho má niekoľko tímov

Tomáš Jurčo © nhl.com

Časy Tomáša Jurča v Chicagu skončili. Kde bude pokračovať slovenský útočník vo svojej kariére?

Tomáš Jurčo si pochvaľoval svoje výkony v drese Chicaga v minulej sezóne a tvrdil, že v klube chce zostať. Jeho prianie však nebolo vyslyšané. Ale tak to už v NHL chodí, je to predovšetkým tvrdý biznis. Slovenský útočník sa bude sťahovať. Vedenie Blackhawks mu nepredložilo kvalifikovanú ponuku kontraktu a jasne naznačilo, že s jeho službami už viac neráta.

„Trochu ma to zaskočilo, ale v kútiku duše som bol pripravený aj na takúto možnosť. Vieme ako to chodí v NHL a ide o biznis, v ktorom nemáte vopred nič garantované. Nie je to milá správa, ale nič sa nedeje. Dúfam, že sú tam iné tímy, v ktorých by som sa mohol presadiť výraznejšie," hovoril Jurčo pre portál hokej.sk. „V kontakte s Chicagom som nebol, takéto veci idú cez agenta. Dúfam, že ukážem, že v Chicagu urobili týmto rozhodnutím chybu," dodal.

Sezónu začínal na farme v Rockforde, kde v 36 zápasoch strelil 13 gólov a nazbieral 25 bodov. Získal späť stratené sebavedomie a vybojoval si opäť miesto v prvom tíme Chicaga. Nutné dodať, že mu k tomu dopomohlo trápenie "jastrabov" a tréner Joel Quenneville dával výraznejšie šance aj hráčom, ktorí by si inak určite toľko nezahrali. Jurčo ponúknutú šancu využil, usadil sa v Anisimovom útoku a darilo sa mu. V 29 dueloch strelil šesť gólov, pridal štyri asistencie.

„Črtajú sa viaceré možnosti vo viacerých kluboch, ale uvidíme, ako to dopadne. V tejto chvíli nie som pod časovým stresom a nie je tam nejaký termín, do ktorého by som mal podpísať zmluvu. Prvé týždne chce každý uloviť nejakú veľkú rybu a viem, že mená, ako je to moje, prídu na rad trochu neskôr," uvedomuje si Jurčo.
Borec, ktorý na MS v Dánsku patril medzi najlepších hráčov v slovenskom tíme (strelil štyri góly v siedmich stretnutiach) stále verí, že existuje aj šanca na návrat do Chicaga. Čaká však na iné ponuky.

„Chce to trpezlivosť a niečo určite príde. Uzavreté to nie je a existuje aj šanca na návrat do Chicaga. Teraz však potrebujeme zistiť, či príde nejaká ponuka z iných klubov a podľa toho sa potom rozhodnem. V tejto chvíli evidujeme záujem z pár klubov, ale nechcem to konkretizovať, pretože situácia sa môže meniť každým dňom."

Kam napokon povedú jeho kroky? Nasledujúca sezóna môže byť jeho prelomová. Má už 25 rokov a je najvyšší čas, aby sa v niektorom tíme napevno usadil, bez pendlovania na farmu a späť. A aby presvedčil, že môže byť v NHL skutočne platným hráčom.


Tvrdá rana pre Bakoša! Toto mu pravdepodobne zavrie dvere do prvého tímu Bostonu

Martin Bakoš sa pravdepodobne na začiatku sezóny do kádra prvého tímu Bostonu Bruins nedostane.

pred 5 hod.

0

V kempoch NHL zostávajú už len dvaja slovenskí brankári

V predsezónnych kempoch NHL už zostávajú len dvaja slovenskí gólmani.

Dnes, 09:09

0

VIDEO Cehlárik si ukradol šou pre seba! Režíroval výhru Bostonu, stal sa prvou hviezdou

Peter Cehlárik odohral fantastický zápas a bol kľúčovou postavou Bostonu na ceste za triumfom.

Dnes, 08:42

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
92.2 ms