Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Chicago chystá zaujímavý trejd súčasťou ktorého bude aj Marián Hossa

Marián Hossa © nhl.com

Marián Hossa sa môže stať súčasťou zaujímavej výmeny.

Zaujímavý trejd sa chystá na trase Chicago - Carolina a jeho súčasťou by mal byť aj Marián Hossa. Presnejšie jeho kontrakt, nakoľko slovenský útočník nedávno vyhlásil, že aktívnu kariéru už pre kožné problémy neobnoví a sťahuje sa z Ameriky na Slovensko. V Chicagu už ponúka na predaj svoj apartmán.

Návrat strateného syna


Zámorský novinár Scott Powers z periodika The Athletic prináša zaujímavé informácie podľa ktorých by malo mať Chicago záujem o návrat gólmana Scotta Darlinga. S Chicagom slávil v roku 2015 zisk Stanleyho pohára. Vlani v lete odišiel do Caroliny, no na novom pôsobisku sa mu vôbec nedarilo. Odchytal 43 zápasov, mal v nich úspešnosť len 88,8 %. Napriek tomu dostal šancu v americkom národnom tíme na MS v Dánsku.

Darling má v Caroline ešte tri roky platný kontrakt. Vedenie Chicaga už s manažmentom Caroliny rokovalo o trejde Darlinga. Spolu s ním by sa mal do Chicaga presunúť aj obranca Justin Faulk, ktorý bol v uplynulej sezóne kapitánom Caroliny.

A čo na výmenu?


Nie je presne známe, čo Carolina považuje na oplátku, no v zámorí sa hovorí o tom, že súčasťou trejdu bude aj kontrakt Mariána Hossu. Ten má platnosť ešte na tri roky a v každej sezóne ukrajuje z rozpočtu Chicaga 5,275 mil. amerických dolárov. Chicago sa ho potrebuje zbaviť, aby si uvoľnilo miesto pod platovým stropom a malo lepšiu manévrovaciu pozíciu na letnom prestupovom trhu.

V súčasnosti je Hossa stále evidovaný ako aktívny hráč NHL a tak nemôže vykonávať žiadnu inú funkciu. Po troch rokoch mu skončí hráčska zmluva s Chicagom a trojnásobný víťaz Stanleyho pohára naznačil, že s vedením Blackhawks už viedol rokovania o ďalšej možnej spolupráci. Všetko nasvedčuje tomu, že Hossa bude pracovať v štruktúrach klubu.

Tvrdá rana pre Bakoša! Toto mu pravdepodobne zavrie dvere do prvého tímu Bostonu

Martin Bakoš sa pravdepodobne na začiatku sezóny do kádra prvého tímu Bostonu Bruins nedostane.

pred 4 hod.

0

V kempoch NHL zostávajú už len dvaja slovenskí brankári

V predsezónnych kempoch NHL už zostávajú len dvaja slovenskí gólmani.

Dnes, 09:09

0

VIDEO Cehlárik si ukradol šou pre seba! Režíroval výhru Bostonu, stal sa prvou hviezdou

Peter Cehlárik odohral fantastický zápas a bol kľúčovou postavou Bostonu na ceste za triumfom.

Dnes, 08:42

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
67.3 ms