Chceš 25 minút za zápas? Hraj bedminton

Christián Jaroš © nhl.com
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

V Ottawe chcú z Jaroša kľúčového obrancu s ice timeom 25 minút za zápas.

Christián Jaroš má za sebou nováčikovskú sezónu v drese tímu Ottawa Senators. Odohral v nej 61 zápasov, nazbieral 10 bodov (1+9). Získal stabilné miesto v zostave "senátorov", ktorí prebudúvajú tím a výrazne omladzujú.

Jaroš mal priemerný ice time 14:22, v Ottawe však chcú, aby zvládol odohrať aj 25 minút za zápas. Preto mu dali zaujímavé odporúčanie, ktoré si slovenský reprezentačný obranca zobral k srdcu a preto spestruje jeho tohtoročnú letnú prípravu bedminton.

„V klube mi odporučili, nech sa venujem športom ako bedminton, squash či tenis. Nech si telo zvykne na rýchle zmeny smeru, pracuje na reflexoch. Mám sa zamerať aj na zlepšenie silovej vytrvalosti. Som skôr dynamický ako kondičný typ. Tréneri odo mňa chcú, aby som bol pripravený odohrať 25 minút za zápas," vysvetľoval Jaroš v rozhovore pre šport.sk.

Jaroš má pred sebou kľúčovú sezónu, čo si veľmi dobre uvedomuje a aj preto v príprave neponecháva nič na náhodu. Má pred sebou poslednú sezónu z trojročnej nováčikovskej zmluvy. V zadných radoch sa mu mierne obmenila konkurencia.

„Senators zatiaľ nerobili žiadne veľké zmeny. Odišli obrancovia Cody Ceci a Ben Harpur, nahradili ich Nikita Zajcev, Ron Hainsey. Mužstvo je vo fáze prestavby, šancu dostávajú mladí hráči. O také tri, štyri roky by Ottawa mohla byť veľmi kvalitný tím.”

Jaroš plánuje vstúpiť do novej sezóny NHL s jasnou ambíciou vybojovať si výraznejší priestor na ľade a najmä výkonmi presvedčiť a vypýtať si kvalitný nový kontrakt.

McDavida nevymenia a Jurčo v Edmontone ukáže, že má na NHL, tvrdí Sekera

Andrej Sekera pripravený na novú výzvu, ktorá ho čaká po presune do Dallasu.

Včera, 07:26

0

V kempe Toronta sa pôjde na krv! Tuhý boj o miesto v tretej obrane, aké má šance Marinčin?

Najproduktívnejšieho Slováka z domácich MS čaká v kempe Toronta poriadne tvrdý boj. Aké sú jeho šance?

23.08.19, 08:14

0

Zo Švédska prúdi mnoho hráčov rovno do NHL. Hrivík chce byť jedným z nich

Slovenský útočník Marek Hrivík sa nevzdáva sna o návrate do NHL.

B

Obrovská chyba rozhodcov viedla ku gólu Panarina. Ako si toto nemohli všimnúť? +...

Kane naložil Reavesovi ako nik! Vysmial jeho hokejové IQ aj bitkárske schopnosti +...