Erik Černák vs Matt Calvert
BONUS Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!

Šesť Slovákov bolo v akcii v nočných súbojoch NHL.

St.Louis - Montreal 2:5

Tomáš Tatar jednou asistenciou prispel k víťazstvu Montrealu na ľade obhajcu Stanley Cupu. St.Louis prehralo už štvrtý zápas v rade. Shea Weber pomohol gólom a asistenciou k tretej výhre z posledných štyroch súbojov. Carey Price mal 32 zákrokov a posunul sa na 27. priečku v historických tabuľkách v počte víťazstiev brankárov NHL, na konte ich má celkom 325. Tomáš Tatar odohral 16:40, raz vystrelil na bránku a inkasoval dvojminútový trest za hrubosť.

Philadelphia - Dallas 1:4

Corey Perry strelil prvý gól v drese Dallasu a troma bodmi pomohol Stars k prelomeniu päťzápasovej série prehier. „Bol ako z inej reality. Tri zápasy za štyri noci, jeho prvé tri zápasy v sezóne. Úžasný výkon. Má zručnosti, nasadenie. Dodal nám charakter a samozrejme svoje schopnosti. Flyers tu sedeli a čakali doma na nás. Chlapci si zaslúžia uznanie," chválil tréner Dallasu Jim Montgomery pre nhl.com. Naopak, Philadelphia prehrala štvrtýkrát v rade. Roope Hintz pokračuje vo výborných výkonoch - 1+1 a gólman Ben Bishop podržal Dallas 38 zákrokmi. Flyers prestrieľali súpera v zápase 39:16. Andrej Sekera odohral takmer 23 minút, zaknihoval jednu plusku, jednu strelu a zblokoval tri strely.

Toronto - Boston 4:3pp

Zápas s trojitým slovenským zastúpením. Tešil sa obranca Toronta Martin Marinčin, ktorého tím zvíťazil po predĺžení. Marinčin v tretej obrane odohral necelých 12 minút. Zaknihoval po jednej strele, bodyčeku a zblokovanej strele. V druhej tretine krátko po sebe inkasoval dva dvojminútové tresty za hrubosť a hákovanie. Duel ukončil s pluskou na konte. Morgan Rielly sa stal hrdinom domácich, rozhodol v predĺžení svojim druhým gólom v stretnutí. Frederik Andersen mal na konte až 43 úspešných zásahov. Jaroslav Halák predviedol 25 zásahov. David Pastrňák potvrdil výbornú formu, 4:26 pred koncom riadnej doby poslal zápas do predĺženia. Na konte má 9 gólov, vyrovnal Jamesa Neala na pozícii najlepšieho strelca NHL. Zdeno Chára odohral v prvej obrane "medveďov" takmer 23 minút. Bol strelecky mimoriadne pri chuti, na Andersena vyslal päť pokusov.

Tampa Bay - Colorado 2:6

Colorado pokračuje v perfektnom štarte. Bodovalo aj vo ôsmom zápase sezóny, upravilo bilanciu na 7-1. Tyson Jost strelil svoj prvý hetrik v NHL. Český gólman Pavel Francouz zažiaril 44 zákrokmi. Colin Wilson pomohol k výhre troma asistenciami, Mikko Rantanen gólom a asistenciou. Erik Černák sa na začiatku druhej tretiny pobil s Mattom Calvertom. Černák si plnil povinnosti pred vlastným gólmanom, napokon to vyústilo bitkou s dobiedzajúcim útočníkom "lavín". Nezaobišlo sa to bez päťminútového trestu. Černák aj preto odohral na jeho pomery len niečo viac ako 18 minút. Stihol dva bodyčeky, dve zblokované strely a jednu strelu. Len pre zaujímavosť, Calvert sa ešte v závere zápasu pobil s Victorom Hedmanom a inkasoval aj druhý 5-minútový trest.

Jaroš hral v prvej obrane, bodoval a jeho tím vyhral tretí zápas v rade

Dvaja slovenskí reprezentační obrancovia v akcii v zápasoch AHL.

pred 69 min.

0

Washington bodoval v 13. zápase v rade, Pánik najaktívnejším strelcom zápasu + VIDEO

Dvaja slovenskí hráči sa predstavili v nočných dueloch zámorskej NHL.

CELKOM

Raketové zrýchlenie, pád a úžasné zakončenie. McDavid strelil fenomenálny gól +...

Dve TOP hviezdy NHL zranené v jednu noc + VIDEO

Hrdinský výkon nenávideného Wilsona! Zranil sa, no vrátil sa a dvoma gólmi rozhodol...