Černák posledný krok od zdvihnutia Stanley Cupu! Parádny obrat Tampy + VIDEO

Erik Černák (v strede) © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Jediné víťazstvo delí Erika Černáka od zdvihnutia Stanley Cupu nad hlavu. Veľká dráma a parádny obrat Tampy!

Kevin Shattenkirk v siedmej minúte predĺženia rozhodol o víťazstve Tampy Bay 5:4 gólom v presilovej hre. "Blesky" otočili vývoj série z 0-1 na 3-1, presne ako proti Bostonu, a sú jeden krok od zisku Stanley Cupu.

A otočili aj v štvrtom zápase série, keď po góloch Klingberga a Pavelskeho prehrávali v závere prvej tretiny o dva góly. No 33 sekúnd pred koncom Brayden Point zavelil k obratu a v tretej minúte druhej tretiny v presilovke vyrovnával na 2:2.

Tampa opäť prehrávala, no opäť v závere tretiny zrovnávala krok - 66 sekúnd pred klaksónom vyrovnal Gourde na 3:3. Prvýkrát v zápase išla do vedenia v tretej tretine zásluhou Killorna, no Pavelski druhým gólom v zápase vyrovnal a poslal zápas do predĺženia.

Brayden Point dvoma gólmi, Nikita Kučerov a Michail Sergačev a Andrej Vasilevskij 26 zákrokmi pomohli Tampe k víťazstvu.

Joe Pavelski strelil dva góly a vyrovnal rekord Joea Mullena v počte gólov amerických hráčov v play off.

Pavelski strelil v tohtoročnom play off už 12 gólov, dovedna ich má na konte v play off 60. Rovnako ako Mullen. Na tretej pozícii je Mike Modano (58).

Erik Černák odohral 18 minút a 33 sekúnd. Pripísal si jednu plusku, dva bodyčeky, zblokoval jednu strelu a v druhej tretine inkasoval dvojminútový trest za držanie.

Andrej Sekera bol na ľade 16 minút a 46 sekúnd. Rozdal dva bodyčeky a zblokoval dve strely.

Do okruhu záujemcov o Cháru pribudol jeden z top tímov NHL

Okruh záujemcov o Zdena Cháru sa rozšíril! Najnovšie sa o neho hlási jeden z top tímov NHL

Včera, 09:25

0

Sklamanie z vyradenia prebolelo. Na prelomovú sezónu sa pripravuje aj s Tatarom

Na sklamanie z vypadnutia v play off už zabudol. Príprava na prelomový ročník aj po boku Tatara

21.10.20, 08:57

0

Bondra pred 30 rokmi strelil prvý gól v NHL! Radosť z neho mu ale prekazil Peter Šťastný + VIDEO

Washington si pripomenul prvý gól Petra Bondru v NHL. Strelil ho pred 30 rokmi, no radosť z neho mu pokazil Peter Šťastný

20.10.20, 08:55

0

VÝCHOD

ZÁPAD

CELKOM

Masaker v posledných sekundách! Po zákernosti Couturiera sa strhla hromadná bitka +...