Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Bye, bye Andrej! McLellanovi došla trpezlivosť, Sekeru poslal na hotdog do press boxu

Andrej Sekera © nhl.com

Ťažší návrat ako si predstavoval zažíva slovenský obranca Andrej Sekera.

Bye, bye Andrej! McLellanovi došla trpezlivosť, Sekeru poslal na hotdog do press boxu

Slovenský obranca Andrej Sekera prežíva náročné obdobie. Vlani utrpel v playoff vážne zranenie kolena. Rekonvalescencia trvala niekoľko mesiacov. Premiérový štart novej sezóny tak skúsený bek zaznamenal tesne pred Vianocami. Edmonton sa trápi, je tretím najhorším tímom na západe a na playoff stráca osem bodov. Tréner Todd McLellan i celé vedenie Oilers si od návratu jedného z kľúčových členov zadných radov sľubovalo veľa. No zatiaľ sa nedočkalo.

Sekera sa po dlhej prestávke trápi a jeho návrat je ťažší, ako možno sám očakával. Sekera od svojho návratu odohral osem stretnutí, zapísal v nich len jediný bod za asistenciu. Čo svedčí o jeho nepohode je fakt, že priemerne zbiera mínusku na zápas. Na svojom konte má osem záporných bodov. A to je pre obrancu veľmi zlé vysvedčenie. Navyše takýto počet mínusových bodov nazbierať za tak krátky čas, to už o niečom naozaj hovorí.


Sekera zatiaľ do zadných radov Edmontonu nepriniesol potrebnú stabilitu, pokoj, rozvahu a istotu. Klub nezachraňuje, v prvom rade musí zachraňovať sám seba. Len traja hráči sú v mínuskách horší ako on (Letestu, Klefbom a Caggiula). Tréner Todd McLellan mal so Sekerom trpezlivosť, trikrát mu dal ice-time okolo dvadsiatich minút. No Andrej sa nechytal.

Napokon mu zvýšilo miesto len v tretej obrane a pri svojich posledných dvoch štartoch odohral len okolo 16 minút. Na to druhý najvyťažovanejší hráč Edmontonu z minulej sezóny (ice-time 21:28) rozhodne nie je zvyknutý. Ani na spomínané zbieranie mínusiek. Vlani bol v hodnotení +/- tretím najlepším hráčom Oilers (14 plusiek).

Pre Sekeru je návrat o to ťažší, že klub sa neskutočne trápi. Ako keby sa toto trápenie prenieslo aj na samotného hráča. Nuž, návrat po takom vážnom zranení, po takom dlhom hernom výpadku a navyše do tímu, ktorý je v kríze, je nesmierne náročný a presvedčilo sa už o tom v minulosti veľa hráčov. Trénerovi McLellanovi došla trpezlivosť. Po tom, ako v posledných dvoch dueloch Sekerovi zrezal ice-time na 16 minút, na posledný zápas proti Chicagu ho nepostavil vôbec. Po veľmi dlhom čase tak Sekera ochutnával hotdogy v press boxe v pozícii zdravého náhradníka.

Zostáva len veriť, že tam nepobudne dlhšie a že sa mu podarí čím skôr vrátiť do formy.

Ako mu tréner zdôvodnil posadenie na tribúnu? Tatar vyšiel s pravdou von

Tomáš Tatar priznal, ako mu tréner Gerard Gallant zdôvodnil svoje rozhodnutie posadiť ho na tribúnu.

pred 2 hod.

0

Gáborík sa nechal strhnúť trenčianskou eufóriou. Neuveríte, čo sľúbil hráčom

Marián Gáborík má už po sezóne, no napriek tomu stále žije hokejom.

Včera, 08:35

0

Slovákom sa v playoff AHL darí. Marinčin výrazne prispel k druhej domácej výhre Toronta

Martin Marinčin výborným výkonom prispel k druhej domácej výhre Toronta Marlies.

Včera, 07:46

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
377.1 ms