Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť tímov NHL: Vancouver Canucks

Brock Boeser

Vybral sa tento tím konečne správnym smerom? Teda smerom omladzovania? Na šancu totiž čaká priam zástup veľkých talentov.

Budúcnosť tímov NHL: Vancouver Canucks

Množstvo nelichotivých výsledkov v posledných rokoch znamená množstvo vysokých volieb v drafte. Z nich majú byť vybudovaní noví Canucks, ktorých budeme vídať v novej ére, ktorá definitívne nastane po odchode bratov Sedinovcov. To sa podľa rôznych hlasov má uskutočniť už o pár mesiacov, pred uzávierkou prestupov. Dvojičky by v klube teoreticky mohli ostať do konca sezóny, ak bude tím na postupových priečkach, alebo ak sa vedenie nedokáže dohodnúť na ich výmene.

Medzitým sa bude pracovať na výchove ich nástupcov. Bo Horvat už preberá pochodeň, vlani bol najproduktívnejším hráčom Nucks. Dobre sa pri krátkej anabáze v závere sezóny pred viedol aj Brock Boeser. Na tohtoročnom drafte sa pripojil aj Elias Pettersson, toho ale v tomto roku v NHL určite neuvidíme. To síce také prekvapujúce nie je, no to sa môže stať aj Ollimu Juolevimu. OHL, AHL či NHL? Viac napovie prípravný kemp.

Útok: Nejeden jazyk hovorí, že draftovanie Jakea Virtanena bolo fatálnou chybou. Miesto neho už mohli vancouverské ľady brázdiť mená ako Nylander, Ehlers či Pastrňák. Ofenzívne nádeje fanúšikov sa tak preorientovali na iné mená, najmä Brock Boeser ako čistokrvný strelec by v hlavnom tíme mal dostať veľký priestor. Stále len 22 rokov má aj možný budúci kapitán Bo Horvat. Dobrým ťahom bol určite aj zisk Jonathana Dahléna. Stále netrpezlivejší je 21-ročný Nikolaj Goldobin, tomu sa však zrejme ujde len miesto lídra farmy.

Obrana: Čo s Ollim Juolevim? Uvidíme ho znovu na MS do 20 rokov? Vlani s kapitánskym „céčkom" bojoval so svojimi krajanmi na juniorskom šampionáte potupne len o záchranu. Má vôbec význam, aby robustný obojsmerný obranca zotrval ešte rok v juniorke? Pravdepodobne nie, preto by asi bolo najrozumnejšie presunúť ho do AHL, kde by mohol číhať na príležitosť. Podobnú ambíciu má určite 20-ročný Guillaume Brisebois. Samotná obrana hlavného tímu bude dosť mladá, jej dôležitými členmi sú 23-ročný Troy Strecher či 24-ročný Ben Hutton.

Brankári: Thatcher Demko je veľkým prísľubom. Pre mnohých je to budúca jednotka tímu NHL. Canucks ho zvolili v druhom kole draftu 2014, rodák zo slnečného San Diega má všetky ingrediencie špičkového gólmana. Je robustný a veľmi atletický, v bráne pripomína hviezdu Nashvillu Pekku Rinneho, a to je veľká pochvala. Možnosti zvýšilo aj tohtoročné draftovanie Michaela DiPietra.

Draft 2017:

·5.miesto: Elias Pettersson (C/LW, Timra IK, Allsvenskan)

·33.miesto: Kole Lind (RW, Kelowna Rockets, WHL)

·55.miesto: Jonah Gadjovich (LW, Owen Sound Attack, OHL)

·64.miesto: Michael DiPietro (G, Windsor Spitfires, OHL)

·95.miesto: Jack Rathbone (D, Dexter School, USHS)

·135.miesto: Kritoffer Gunnarsson (D, Frölunda HC, SHL)

·181.miesto: Petrus Palmu (W, Owen Sound Attack, OHL)

·188.miesto: Matt Brassard (D, Oshawa Generals, OHL)

Možná výmena Karlssona do Vegas zahŕňa aj Bobbyho Ryana

Ešte donedávna sci-fi v podobe výmeny Erika Karlssona už nevyzerá ako úplne nereálna možnosť. Niečo z nej môžu ťažiť aj Senators.

22.06.18, 16:50

0

Hokejoví bratia spojení úspechom i rodinnou tragédiou

Alexander Ovečkin a Jevgenij Kuznecov. Ústredné postavy tohtoročného triumfu Capitals v play-off, toho majú spoločného viac, ako by sa mohlo zdať. Obaja si pri svojej ceste za úspechom...

09.06.18, 18:00

0

Bombardér Ovečkin. Početnosť jeho streľby je skrátka fenomenálna

Alexander Ovečkin je najlepším strelcom svojej generácie. Ani vo veku 32 rokov neochabuje jeho strelecká produkcia a naďalej strieľa jeden gól za druhým.

25.05.18, 15:35

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
73.5 ms