Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť tímov NHL: Tampa Bay Lightning

Brayden Point

Tím s ideálnym vekovým priemerom okolo 27 rokov chce zvládnuť sezónu 2017/18 lepšie a hlavne v lepšom zdraví, než tú predošlú.

Budúcnosť tímov NHL: Tampa Bay Lightning

Ich architekt Steve Yzerman sa zrejme počas svojho dlhoročného pôsobenia v Detroite naučil jednej veci, dôverovať schopnostiam ruských hokejistov. Bolts ich v posledných rokoch získali neúrekom, v stávke na ruskú kartu pokračujú aj z dôvodu veľkej úspešnosti. Nikita Kučerov bol objavený v druhom kole, Andrej Vasilevskij je tímovou jednotkou, vyplatil sa aj Namestnikov. Na tento trend nadviazali Yzerman a spol. aj v tomto roku, do svojich radov získali Alexeja Lipanova a Alexandra Volkova. Nezabúdajme, že prostredníctvom trejdu do klubu prichádza hokejový klenot z Niženkamska, Michail Sergačev.

Vlani sa z mladíkov skvelo predviedol Brayden Point, ktorý do ligy vletel vo veľkom štýle. Vybudoval si imidž centra – strelca a sezónu zakončil na číslach 18 gólov a 40 bodov. Rodák z Calgary patril k najlepším exekútorom trestných strieľaní.

Útok: Spomínaný Brayden Point bude zrejme najmladším členom útočnej vozby Cooperovho tímu. Ak zostane zdravý kapitán Stamkos, mladý útočník asi opustí preň typickú pozíciu centra a presunie sa na krídlo. Početné voľby „druhého sledu" dostali do tímu mnoho prospektov z druhého či tretieho kola a je veľmi náročné "oddeliť zrno od pliev" už teraz. Veľkými nádejami sú členovia kanadskej juniorskej reprezentácie Taylor Raddysh, Mitchell Stephens, Anthony Cirelli a Mathieu Joseph. Všetko to sú mimoriadne produktívni forvardi, ktorí sa budú pokúšať prebiť tvrdou konkurenciou. Ďalším ofenzívnym top prospektom je Brett Howden. Nevymenovali sme zďaleka všetkých, no kto z nich bude raz stabilne hrať NHL napovie viac až táto sezóna.

Obrana: Michail Sergačev to v tvrdej konkurencii nebude mať ľahké. Samozrejme, najradšej by pravidelne hrával v NHL už od tejto sezóny, viac však napovie prípravný kemp. Tampe patrí aj slovenská nádej Erik Černák, ktorý vymení juniorku za farmársku AHL. Nádeje sú vkladané aj do českého dua Libor Hájek – Dominik Mašín. Na farme v Syracuse by sa rád usadil Matthew Spencer, podobne ako sa to vlani podarilo Benovi Thomasovi. Spomenieme aj meno ruského obrancu Olega Sosunova. Ten by mal nastupovať v juniorskej WHL, odkiaľ sa chce presadiť do výberu ruskej juniorskej reprezentácie. Odchovanec Podoľska patrí k najvyšším hokejistom vôbec, meria úctyhodných 204 centimetrov.

Brankári: Andrej Vasilevskij oslávil 23 rokov len pred pár dňami a je brankárskou budúcnosťou Bolts. V mladom veku už ochytal vrátane play-off vyše 100 zápasov. Klubu patrí aj kanadský juniorský reprezentant Connor Ingram, ktorého podobne ako ďalších čaká presun na farmu.

Draft 2017:

·14.miesto: Callan Foote (D, Kelowna Rockets, WHL)

·48.miesto: Alexander Volkov (RW, SKA-1946 Petrohrad, MHL)

·76.miesto: Alexej Lipanov (C, HK MVD Balašicha, MHL)

·169.miesto: Nicklaus Perbix (D, Elk River High, USHS)

·180.miesto: Cole Guttman (C, Dubuque, Fighting Saints, USHL)

·200.miesto: Samuel Walker (C, Lincoln Stars, USHL)

Možná výmena Karlssona do Vegas zahŕňa aj Bobbyho Ryana

Ešte donedávna sci-fi v podobe výmeny Erika Karlssona už nevyzerá ako úplne nereálna možnosť. Niečo z nej môžu ťažiť aj Senators.

22.06.18, 16:50

0

Hokejoví bratia spojení úspechom i rodinnou tragédiou

Alexander Ovečkin a Jevgenij Kuznecov. Ústredné postavy tohtoročného triumfu Capitals v play-off, toho majú spoločného viac, ako by sa mohlo zdať. Obaja si pri svojej ceste za úspechom...

09.06.18, 18:00

0

Bombardér Ovečkin. Početnosť jeho streľby je skrátka fenomenálna

Alexander Ovečkin je najlepším strelcom svojej generácie. Ani vo veku 32 rokov neochabuje jeho strelecká produkcia a naďalej strieľa jeden gól za druhým.

25.05.18, 15:35

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
97.2 ms