Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť tímov NHL: Philadelphia Flyers

Ivan Provorov

Klub z mesta bratskej lásky naskočí do novej sezóny s jasným cieľom, po roku sa znovu vrátiť do play-off. Pomôcť tomu majú o rok skúsenejší i novo prichádzajúci mladíci.

Budúcnosť tímov NHL: Philadelphia Flyers

Základnou prekážkou na ceste k tomuto cieľu bude prudko otázna sila defenzívy, o tom ale v pripravovanom predsezónnom preview. Flyers patria k ligovým unikátom, v počte „draft picks"posledných rokov. Vlani volili celkovo desaťkrát (z toho trikrát v druhom kole), predvlani i v tomto roku deväťkrát. To do tímu prinieslo široký zástup mladíkov, ktorí by postupne mali začať svoj presun na najvyššie hokejové miesta. Takže za dané obdobie vlastnia Flyers päť prospektov z prvého kola.

Svoj káder tak obohatili o množstvo kľúčových mladíkov, rovnomerne rozdelených na každý post. Z brankárov vlastnia Hextall a spol. jednotku švédskej i kanadskej juniorskej reprezentácie, menovite Felixa Sandströma a Cartera Harta. V obrane nájdeme vlani fantasticky hrajúceho Provorova či Travisa Sanheima. Najväčšou pýchou Philadelphie sú ale mladí útočníci, mená ako Konecny, Rubcov, Lindblom či dvojka draftu Patrick dávajú klubu dobrú perspektívu.

Útok: Nolan Patrick a Travis Konecny sú mená, ktoré v tejto sezóne vo farbách Flyers určite uvidíme. Teda, čo sa týka dvojky draftu, stať sa môže všetko, ale trejd Braydena Schenna bol jasným signálom, že s Patrickom sa počíta, možno aj do druhého útoku. Klub mu chce poskytnúť maximálny možný priestor na vývoj. S ruským talentom Germanom Rubcovom zrejme ešte počítať nemáme, na druhú stranu by mal patriť k ústredným osobnostiam ruskej reprezentácie do 20 rokov. Svoj potenciál naplno predviedol v závere sezóny, keď vymenil KHL za juniorskú QMJHL, zaznamenal 22 bodov v 16-tich zápasoch. Odporúčame vám dobre si zapamätať meno Oskar Lindblom, ten vlani vo veku 20 rokov lietal v drese Brynäsu, zbieral takmer bod na zápas a mal veľkú zásluhu na postupe tímu až do finále ligy. Je možné, že ak by ho tím podržal na farme, tak by absolvoval premiéru v NHL. Za napravenie povesti bude bojovať Scott Laughton. Do pozornosti dávame aj meno Michail Vorobjov, ten sa môže stať veľkým objavom. Ruský talent na MSJ prihral na rovných desať gólov.

Obrana: Ivan Provorov je možno najlepším ruským zadákom od čias Sergeja Zubova. Rusko nemá veľa talentovaných obrancov, a rodák z Jaroslavle to má zmeniť. Spomedzi obrancov Flyers mal jasne najvyšší ice-time. Do ligy chce konečne preraziť aj Travis Sanheim, ktorý na to pri uvoľnenom priestore bude mať ideálnu príležitosť. Problémy s presadením však má jedenástka draftu 2013 Sam Morin, ktorý bude pod čoraz väčším tlakom aby naplnil očakávania. Za zmienku stojí aj Robert Hägg.

Brankári: Od roku 2012 vybrali Flyers na draftoch sedem brankárov. Merrick Madsen už bol vymenený do Arizony, klub ale získal veľkú univerzitnú hviezdu Alexa Lyona, ktorý bol vlani na farme dvojkou. Svoje začiatky v NHL má za sebou aj niekdajší elitný talent Anthony Stolarz, s ktorého vývojom sa ale klub neponáhľa. Spomínané talenty Hart a Sandstöm zostanú v juniorke, resp. vo Švédsku. Flyers patrí aj slovenský talent Matej Tomek, ktorý ale potrebuje reštartovať svoju kariéru, v USHL by sa mu to malo podariť. Skauti majú dôveru aj v ruské prospekty, najmä zisk Kirilla Ustimenka je dobrým prísľubom.

Klub vlastní toľko brankárskych talentov, že je na mieste otázka, či niektorých z nich nevymeniť. V rámci brankárskej stratégie ale treba byť obzvlášť obozretný. Kľúčom bude ale až táto sezóna, vedenie bude pozorne sledovať najmä Sandstöma s Hartom. Za Stolarza a Lyona musia hovoriť najmä ich výkony.

Draft 2017:

·2.miesto: Nolan Patrick (C, Brandon Wheat Kings, WHL)

·27.miesto: Morgan Frost (C, Sault Ste. Marie Greyhounds, OHL)

·35.miesto: Isaac Ratcliffe (LW, Guelph Storm, OHL)

·80.miesto: Kirill Ustimenko (G, MHK Dynamo Petrohrad, MHL)

·106.miesto: Matthew Strome (LW, Hamilton Bulldogs, OHL)

·107.miesto: Maxim Suško (RW, Owen Sound Attack, OHL)

·137.miesto: Noah Cates (LW, Omaha Lancers, USHL)

·168.miesto: Olle Lycksell (C/RW, Linköping HC J20, SuperElit)

·196.miesto: Wyatt Kalynuk (D, Bloomington Thunder, USHL)

Nečas a Svečnikov v jednom útoku? Je tam chémia, hovorí Nečas

Carolina Hurricanes budujú novú budúcnosť založenú na mladíkoch. Kľúčovú rolu v nej zohráva aj rodák z Nového Města na Moravě Martin Nečas.

16.07.18, 18:00

0

Offer sheet sa vracia? Záujem o obmedzene voľných hráčov je veľký

V NHL málo využívaný, no veľmi zaujímavý inštitút. S prudkým rastom platového stropu však opäť prichádza do úvahy a treba s ním rátať. Čo to vlastne je offer sheet?

03.07.18, 17:20

0

V roku 2018 nedostatkový tovar, v roku 2019 budú centri hrať na drafte prím

Finálnym poradím draftu hýbe množstvo premenných, ktoré neraz obrátia krištáľové gule skautov a odborníkov hore nohami. Draft 2018 nebol výnimkou.

27.06.18, 16:00

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
333.4 ms