Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť tímov NHL: Calgary Flames

Matt Tkachuk

Klub Calgary Flames má pre sezónu 2017/18 jasný cieľ, potvrdiť povesť tímu na vzostupe. Nikto si netrúfa odhadnúť, kam až siahajú možnosti tímu z Alberty.

Budúcnosť tímov NHL: Calgary Flames

Ešte pred pár rokmi boli Flames považovaní za tím mladíkov. Tento status je ale dnes už ohrozený, mladé hviezdičky totiž dospeli a platia za lídrov. Samozrejme, že vysoké voľby v draftoch posledných rokov dali tímu silný mladícky ráz, Sean Monahan má 22 rokov, Sam Bennett 21 a Matt Tkachuk 19. Všetko to boli absolútne elitné talenty vybraté veľmi vysoko. Do ich čela sa postavil dnes 23-ročný objav zo štvrtého kola Johnny Gaudreau, vedenie pred rokmi získalo aj skvelého Dougieho Hamiltona. To dalo tímu jeho základnú kostru. Do nej by sa radi zapracovali ďalší mladíci, napríklad Curtis Lazar, Spencer Foo, Oliver Kylington, Tyler Parsons a ďalší.

Útok: Ofenzíva „plameňov" je postavená na mladých nohách. Johnny Gaudreau vzal na seba úlohu lídra a zhostil sa jej na výbornú. Fantastické výkony predvádza aj jeho parťák Sean Monahan, ktorý v 22-och rokoch už má za sebou métu 100 gólov v NHL. Skvelú nováčikovskú sezónu absolvoval milovaný aj nenávidený Matty Tkachuk. Zabrať potrebujú Matt Bennett a Curtis Lazar, ktorí zostávajú dlžní svojej povesti. Do zostavy by sa rád zmestil aj univerzitný talent Spencer Foo. Na farme makajú talenty z prvého kola ako Mark, Jankowski, Morgan Klimchuk a Hunter Shinkaruk. V Stocktone sa dobre ukázal aj Andrew Mangiapane. Povesť juniorských reprezentantov sprevádza Adama Foxa a Dillona Dubého. Nuž, je z čoho vyberať.

Obrana: Oliver Kylington má v 20-tich rokoch všetky ingrediencie aby sa jedného dňa stal fantastickým tvorivým obrancom. Pravidelne na seba upozorňuje na farme v Stocktone, podobne ako jeho krajan a rovesník Rasmus Andresson. Obaja by chceli byť časom pravidelnou súčasťou hlavného tímu. Konkurenciu chce zväčšiť aj šestnástka posledného draftu Juuso Välimäki.

Brankári: Na tomto poste disponujú Flames určitým pretlakom. Pozíciu jednotky a dvojky by v nasledujúcej sezóne mali zastávať Mike Smith a Eddie Läck. V zálohe však začína číhať jednotka zlatej americkej „dvadsiatky" a víťaz Memorial Cupu Tyler Parsons. Svojich šancí sa nechce vzdať ani kedysi obrovský talent Jon Gillies. Aby toho nebolo málo celú situáciu skomplikoval David Rittich. Flames patrí aj niekdajší talent z druhého kola Mason McDonald a Nick Schneider. Rittich ani Gillies však nemajú zmluvu na novú sezónu.

Draft 2017:

·16.miesto: Juuso Välimäki (D, Tri-City Americans, WHL)

·109.miesto: Adam Ružička (C/W, Sarnia Sting, OHL)

·140.miesto: Zach Fischer (RW, Medicine Hat Tigers, WHL)

·171.miesto: D’Artagnan Joly (RW, Baie-Comeau Drakkar, QMJHL)

·202.miesto: Filip Sveningsson (LW, HV71, SuperElit)

Dve zaujímavé mená sa majú sťahovať z NHL do KHL

Z NHL do KHL by sa toto leto mali sťahovať dve zaujímavé mená.

pred 78 min.

0

Colorado po troch rokoch dostal do playoff. Tréner Bednar predĺžil zmluvu

Tréner Jared Bednar predĺžil v Colorade kontrakt.

pred 111 min.

0

V Minnesote vyrazili generálneho manažéra, je v ohrození aj tréner?

Vedenie Minnesoty ukončilo spoluprácu s GM Chuckom Fletcherom.

pred 2 hod.

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
326.2 ms