Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Budúcnosť tímov NHL: Buffalo Sabres

Alexander Nylander

Žiadny tím prechádzajúci prestavbou to neminie. Buffalo Sabres sa ju pred pár rokmi rozhodli absolvovať, preto z vysokých „draft picks" vybudovali nový tím okolo poriadne silných mladíkov.

Budúcnosť tímov NHL: Buffalo Sabres

Z posledných piatich draftov vyberali zástupcovia Buffala dvakrát z druhého a trikrát z ôsmeho miesto. To vám dá päť mimoriadne atraktívnych talentov, okolo ktorých môžete postaviť nový tím. A Sabres to presne tak urobili, no výsledky stále nie sú ani zďaleka uspokojivé. Môžu za to najmä početné chyby pri podpisovaní voľných hráčov. Aj preto sú dnes najväčšími osobnosťami tímu zo štátu New York práve spomínané prospekty z draftu, menovite Rasmus Ristolainen, Sam Reinhart a Jack Eichel. Čoskoro sa na ich pozície prebojujú aj skvelí Alexander Nylander a Casey Mittelstadt. Zaujímavosťou je aj fakt, že Sabres majú v súčasnosti čo do vekového priemeru najmladší tím v lige.

Útok: Zbierka mladých útočníkov Sabres patrí k tomu najlepšiemu v celej NHL. Ofenzívu Sabres reprezentuje najväčšia hviezda tímu Jack Eichel. Širokej hokejovej verejnosti je dobre známy aj jeho parťák Sam Reinhart. Buffalo získalo do svojich radov aj univerzitnú hviezdu C.J. Smitha. Fantastickú hokejovú budúcnosť má pred sebou aj Alexander Nylander. Podobne tak aj tohtoročná osmička draftu Casey Mittelstadt. Nikto si netrúfa odhadnúť kam až siaha potenciál Rasmusa Asplunda. Prvé skúsenosti s NHL majú za sebou aj opory farmárskeho Rochestru Nicholas Baptiste, Justin Bailey a Hudson Fasching. Do prvého tímu nakukla vlani na jeden zápas aj bývalá opora Harvardu Sean Malone. Klub pozorne sleduje aj vývoj Erica Cornela a Václava Karabáčka.

Obrana: Lídrom obrany je 22-ročný Rasmus Ristolainen, ktorý na jeseň začne už svoju piatu sezónu v NHL. Šéf obrany je zároveň jej najmladším členom. Obrovskou nádejou zadných radov „šablí" je aj čoskoro 20-ročný Brendan Guhle, ktorý by čoskoro mal začať dobíjať srdcia fanúšikov Sabres. Sľubne svoju kariéru rozbiehajú aj William Borgen, Devante Stephens a Brycen Martin.

Brankári: Buffalu dal nepekne košom talentovaný Cal Petersen, vedenie tak pribehlo s rýchlou náhradou a v druhom kole draftovalo fínsky talent Ukko-Pekku Luukkonena. Tím skúša aj talentovaného Švéda Jonasa Johanssona draftovaného v treťom kole. Na NHL je pripravený už aj 23-ročný Linus Ullmark. Napriek nešťastnému odchodu Petersena sa zdá, že Sabres sa o budúcnosť brankárskej pozície obávať nemusia.

Draft 2017:

·8.miesto: Casey Mittelstadt (C/LW, Green Bay Gamblers, USHL)

·37.miesto: Marcus Davidsson (C/W, Djurgardens IF, SHL)

·54.miesto: Ukko-Pekka Luukkonen (G, HPK, Jr. ASM-liiga)

·89.miesto: Oskari Laaksonen (D, Ilves, Jr. ASM-liiga)

·99.miesto: Jacob Bryson (D, Providence College, NCAA)

·192.miesto: Linus Weissbach (LW/RW, Tri-City Storm, USHL)

Najhorší trejd v dejinách Oilers?

Každému tímu sa vo svojej histórii podarí vymeniť nejakú súčasnú alebo budúcu hviezdu prakticky zadarmo. Washington daroval Nashvillu Filipa Forsberga, Philadelphia Torontu Jamesa van...

20.04.18, 15:00

0

Nemali hrať spolu, no hokejový osud pomohol stvoriť impozantný príbeh

Takáto rovnakosť, takáto symbióza, takáto oddanosť nebýva v hokeji častým javom. No to, čo Sedinovci hokeju dali im hokej oplatil rovnakou mincou. Poďme sa spolu vrátiť v čase, otočme...

03.04.18, 12:55

0

Našla Minnesota náhradu za Kaprizova?

Meno Kirill Kaprizov nie je širšej fanúšikovskej obci neznáme. Hviezdny ruský mladík si urobil za posledný niečo vyše rok parádne meno. Svoj prechod do NHL ale uponáhľať nemieni.

22.03.18, 17:30

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
326.5 ms