Bude Chára chýbať vo finále Stanley Cupu? Tréner Cassidy prehovoril

Zdeno Chára © nhl.com
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Zdeno Chára nehral vo štvrtom stretnutí konferenčného finále. Bude Boston bez svojho kapitána vo finále Stanley Cupu?

Boston Bruins nastúpil vo štvrtom stretnutí konferenčného finále na ľade Caroliny (4:0) bez svojho kapitána Zdena Cháru. Slovenský bek absentoval pre bližšie nešpecifikované zranenie.

Hlavný tréner "medveďov" Bruce Cassidy však po stretnutí uviedol, že neverí, že by sa jednalo o vážnejšie zranenie a myslí si, že Chára bude pripravený na prvý zápas finále Stanley Cupu.

Chára v základnej časti pre zranenie kolena bol limitovaný len na 62 zápasov. Pred štvrtým súbojom proti Caroline v play off odohral všetkých 16 súbojov.

Absencia Cháru vo finále Stanley Cupu by bola pre Bruins citeľná. Napriek tomu, že má 42 rokov, je najlepším hráčom play off NHL v hodnotení +/-, na konte má 11 pozitívnych bodov.

Chára je v play off v Bostone druhý v zblokovaných strelách (31), tretí v bodyčekoch (42), druhý najvyťažovanejší hráč v oslabeniach (52:38 minút), druhý najvyťažovanejší hráč je aj celkovo (22:32 minút na zápas). Je stabilným členom prvej obrannej dvojice a chrbtovou kosťou Bruins.

Budúci rok do Siene slávy? Marián Hossa reagoval

Má stále platný hráčsky kontrakt. Napriek tomu sa hovorí o tom, že budúci rok vstúpi do Siene slávy.

pred 38 min.

0

Daňo bodoval už v štvrtom zápase v rade, slovenský súboj Jurča s Ružičkom

Trojica slovenských útočníkov sa predstavila v AHL.

pred 2 hod.

0

Noc slovenských obrancov v NHL! Všetci traja zvíťazili, dvaja aj bodovali + VIDEO

Traja slovenskí obrancovia v hre, všetci víťazne.

pred 2 hod.

0

VÝCHOD

ZÁPAD

CELKOM

Ďalší kandidát na zákrok roka! Po Fleurym vytiahol tigrí skok aj Rask + VIDEO

Wilson typickým spôsobom zvalcoval protihráča, no takúto odpoveď rozhodne nečakal +...

V zápase "plameňov" skutočne horelo! Bili sa všetci hráči na ľade,...

Raketové zrýchlenie, pád a úžasné zakončenie. McDavid strelil fenomenálny gól +...