Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Brian Campbell ukončil kariéru, bude sedieť v kancelárii Chicaga

Brian Campbell

Kanadský obranca vymení dres za oblek a bude súčasťou organizácie Blackhawks.

Brian Campbell ukončil kariéru, bude sedieť v kancelárii Chicaga

Tridsaťosemročný zadák Brian Campbell dnes oficiálne oznámil koniec svojej bohatej kariéry. Rodák z kanadskej provincie Ontario však naďalej zostane pri hokeji. Informuje o tom oficiálny web Chicaga Blackhawks.

Campbell ukončil kariéru po dlhých sedemnástich sezónach v NHL. Naposledy nastupoval za Chicago a práve v klube z „veterného mesta" bude pokračovať aj jeho kariéra mimo ľadu. Blackhawks mu ponúkli miesto v oddelení obchodných operácií, kde by mal pomáhať s rôznymi marketingovými aktivitami, pri udržiavaní vzťahov v rámci komunity a mládežníckom hokeji.

„Sme nadšení, že Brian bude naďalej súčasťou našej organizácie. Po vynikajúcej kariére na ľade zostane dôležitým členom v rámci štruktúr klubu," povedal prezident pre oficiálny web amerického tímu prezident Chicaga Blackhawks John McDonough.

„Som vďačný nekonečnému množstvu bývalých spoluhráčov, trénerov, realizačným tímom aj fanúšikom, že som sa s nimi stretol počas môjho pôsobenia v Chicagu, Buffale, Floride a San Jose. Organizácia Blackhawks mi ponúkla novú výzvu a ja im chcem poďakovať za túto šancu,"vydaril sa Brian Campbell.

Nevysoký Kanaďan debutoval v NHL ako hráč Buffala Sabres ešte v sezóne 1999/2000. V americkom klube, ktorý ho draftoval, strávil deväť rokov a následne krátko účinkoval v San Jose Sharks. Od sezóny 2008/09 bol tri roky súčasťou Chicaga Blackhawks, s ktorým získal jeden Stanleyho pohár. Potom prestúpil do Floridy Panthers, kde bol päť sezón asistentom kapitána. Kariéru však symbolicky ukončil jedným rokom v Chicagu.

Dve zaujímavé mená sa majú sťahovať z NHL do KHL

Z NHL do KHL by sa toto leto mali sťahovať dve zaujímavé mená.

pred 87 min.

0

Colorado po troch rokoch dostal do playoff. Tréner Bednar predĺžil zmluvu

Tréner Jared Bednar predĺžil v Colorade kontrakt.

pred 2 hod.

0

V Minnesote vyrazili generálneho manažéra, je v ohrození aj tréner?

Vedenie Minnesoty ukončilo spoluprácu s GM Chuckom Fletcherom.

pred 2 hod.

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
384.7 ms