Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Brännströma unavujú otázky ohľadne jeho výšky

Erik Brännström

Napriek neveľkým rozmerom švédsky talent verí v svoje silné stránky. Predpoklady boli síce rôzne, no Erik sa stal najvyššie draftovaným švédskym obrancom tohtoročného draftu.

Brännströma unavujú otázky ohľadne jeho výšky

Nováčik z Vegas mu dal prednosť pred o čosi vyšším a o čosi favorizovanejším Timothym Liljegrenom, ktorý prišiel na rad neskôr. Brännström ťažil najmä z faktu, že v kľúčovej sezóne mu viac prialo zdravie a tiež z vydarených MS do 18 rokov. Prečo sa vlastne tvorivý a nevysoký obranca nestal útočníkom? Odpoveď je prozaická.

„Radšej hrám ako obranca. Mať puk a vziať na seba tú zodpovednosť mi vyhovuje viac," povedal rodák z Eksjö. Mladučký zadák dobre vie, aké to je hrať medzi omnoho starším a väčším hráčom, veď prvýkrát nastúpil medzi seniormi už ako 16-ročný, a to počas minulej sezóny. Túto sezónu síce začal medzi juniormi, tam ale absolútne dominoval, 23 bodov v 19-tich zápasoch juniorskej ligy ho posunulo do „áčka".

Keď hráč dostal tradičnú úlohu opísať sám seba ako hráča, definoval sa ako ofenzívny obranca vyžívajúci sa v presilovkách. Na druhú stranu uznal, že už ho unavujú otázky, či je dosť veľký na NHL. „Viem, že nie som veľký, ale nemôžem s tým nič robiť," povedal. „Takže sa len snažím hrať svoju hru a byť chytrý. V NHL je mnoho malých obrancov."

Brännström si svojim prístupom musel získať zástupcov Vegas, hráč dobre vie, čo je kľúčom k úspechu.„Snažím sa veľa trénovať. Možno za pár rokov budem pripravený."

V New Jersey sa činili, podpísali troch útočníkov. Z toho dvoch účastníkov MS v Dánsku

Trojicu hráčov podpísalo vedenie New Jersey Devils.

Dnes, 07:34

0

Český útočník zostáva v meste hriechu, s finalistom predĺžil o rok

Český útočník Tomáš Nosek uzavrel nový kontrakt s Vegas.

Dnes, 07:28

0

Edmonton podpísal desiatku tohtoročného draftu

Desiatka tohtoročného draftu má vo vrecku nováčikovskú zmluvu.

Dnes, 07:17

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
82.6 ms