Ako sám priznal, pri rozhodovaní sa radil so svojim otcom a legendou NHL Keithom Tkachukom. Bola to veru lákavá ponuka, veď GM Ottawy Pierre Dorion mu do nej „prisolil" poriadne vysoké výkonnostné bonusy. Na druhú stranu, mať zmluvu s tímom NHL je jedna vec, mať miesto v zostave druhá. Isté je len to, že s podpísaným profesionálnym kontraktom nemôže hrať univerzitnú NCAA. A tak musíme na definitívny ortieľ počkať ešte asi mesiac.
Bradyho čaká prípravný kemp, kde prejde tradičným „sitom", v ktorom tréneri postupne vyraďujú hráčov z hlavného tímu. Tí potom smerujú buďto na farmu alebo do juniorky. Pôsobenie v AHL sa z daných troch možností javí ako najmenej pravdepodobné, hoci to nie je nič neštandardné. Vlani nastúpil na túto cestu napríklad Klim Kostin, ktorého zvolilo St. Louis na 31. mieste.
Tiež nie je nič výnimočné, že sa do NHL prebojuje štvorka draftu hneď prvý rok. Predvlani to dokázal (hoci nie úplne úspešne) Jesse Puljujärvi. V roku 2013 naopak veľmi úspešne obranca Seth Jones, ktorý nemal ďaleko ani od olympijskej nominácie do Soči. Najčastejšie ale mladíci zamieria ešte aspoň na rok do juniorky. V prípade Tkachuka to bude kanadská juniorská OHL, kde ho v roku 2015 vybrali London Knights.
Tento klub patrí v poslednom období v Kanade medzi najúspešnejšie. V rokoch 2012, 2013 a 2016 sa stali šampiónmi. V roku 2016 partia okolo Dvoraka, Marnera či Bradyho brata Mattyho Tkachuka brala aj prestížny Memorial Cup. A zdá sa, že pre rok 2019 budú mať podobné ambície. Kapitánom tímu je desiatka posledného draftu Evan Bouchard, druhý rok tu čaká aj osemnástku Liama Foudyho. Tkachuk už určite pozná aj ďalšiu nádej Senators Alexa Formentona. Do tímu najnovšie pribudla aj osmička Adam Boqvist.
Zdá sa tak, že zlým nápadom by nebol ani rok v juniorke. Brady by sa tak istotne predstavil aj na MS do 20 rokov. Jeho cieľom však je jedine NHL.