Boston sa natrápil na prvú výhru, Chárov nezvyčajne nízky ice-time + VIDEO

Zdeno Chára © twitter Boston Bruins
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ NHL ZÁPASY ONLINE

Boston sa dočkal prvej výhry po reštarte, no poriadne sa natrápil. Chárov nezvyčajne nízky ice-time

Bostonu konečne zabral prvý útok a postaral sa o dva zo štyroch gólov pri výhre s Carolinou 4:3pp v prvom zápase 1. kola play-off. V 82. minúte rozhodol Patrice Bergeron.

Tuukka Rask predviedol 25 zákrokov. Boston vyhral po prehre v príprave a troch prehrách v turnaji o nasadenie prvýkrát od reštartu sezóny.

Bruins vyradili Carolinu vlani vo finále východnej konferencie.

Zdeno Chára odohral 25 minút a 30 sekúnd. Dvakrát vystrelil, rozdal tri hity a zblokoval tri strely. Na konto mu pribudla jedna mínuska.

Chára je zvyknutý mávať najvyšší ice-time, tentoraz spomedzi obrancov "medveďov" odohral menej len 23-ročný mladík Jeremy Lauzon.

Washington po dvoch góloch Oshieho v presilovke vyhrával v prvom zápase úvodného kola play-off s Islanders 2:0. No 63 sekúnd pred druhým klaksónom Jordan Eberle naštartoval fantastický obrat. "Ostrovanom" sa podarilo napokon skórovať štyrikrát po sebe a zápas vyhrať 4:2.

Josh Bailey bol autorom víťazného gólu, skóroval v oslabení. Semjon Varlamov mal v drese víťazného tímu 24 zákrokov.

Hviezdny center Washingtonu Nicklas Bäckstrom nedohral zápas po hite od Andersa Leeho, ktorý sa neskôr pobil s Tomom Wilsonom.

Richard Pánik odohral 11 minút a 59 sekúnd. Rozdal šesť bodyčekov a v tomto ukazovateli bol spomedzi hráčov Capitals najlepší vedno s Alexom Ovečkinom.

Pánik raz vystrelil na bránku, odsedel si jeden dvojminútový trest a na konte mal aj jednu mínusku.

Philadelphia na úvod 1. kola play-off porazila Montreal tesne 2:1. Flyers nadviazali na tri víťazstvá zo skupiny štyroch najlepších tímov konferencie o nasadenie.

Carter Hart bol rozdielovým hráčom, predviedol 27 zákrokov a nasmeroval "letcov" k výhre.

Jakub Voráček a Joel Farabee vystrieľali Philadelphii výhru.

Montreal v závere zápasu vystupňoval tlak, 27 sekúnd pred koncom Nick Suzuki opečiatkoval konštrukciu bránky.

Tomáš Tatar strávil na ľade len 13 minút a 4 sekundy, stihol jeden bodyček.

Slovák s 81 na chrbte? Záruka Stanley Cupu! Takto sa s pohárom radoval Erik Černák + VIDEO

Kombinácia Slovák + 81 na drese = istota Stanley Cupu. Pozrite, ako sa Erik Černák radoval po prebratí pohára

Dnes, 08:58

0

Fantázia! Erik Černák vo svojej druhej sezóne v NHL získal Stanley Cup + VIDEO

Erik Černák zdvihol nad hlavu vysnívaný Stanley Cup už vo svojej druhej sezóne v NHL.

Dnes, 06:29

0

Chára? Je viac ako človek, je to zviera, je silný, je ako tank. Dozrel som pri ňom z chlapca na muža

Do NHL vstúpil ako 18-ročný a vyrastal pod krídlami Zdena Cháru. Dnes bojuje so Sekerom o Stanley Cup. Silné slová na adresu Cháru!

Včera, 19:06

0

VÝCHOD

ZÁPAD

CELKOM

Masaker v posledných sekundách! Po zákernosti Couturiera sa strhla hromadná bitka +...