Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Aké méty majú v budúcej sezóne NHL na dosah Slováci?

Marián Gáborík © TASR

Pohľad na to, aké méty majú na dosah slovenskí hráči v NHL v nasledujúcej sezóne.

Aké méty majú v budúcej sezóne NHL na dosah Slováci?

V minulej sezóne slovenským fanúšikom obrovskú radosť spravil Marián Hossa, keď dosiahol v NHL magickú 500-gólovú hranicu a prakticky si tak trojnásobný víťaz Stanley Cupu zaistil miesto v Sieni slávy. Pozreli sme sa na to, aké zaujímavé méty majú slovenskí hráči na dosah v budúcej sezóne NHL.

Na Mariána Gáboríka sa bude pozornosť upierať hneď z niekoľkých dôvodov. Bude to jeho vôbec prvá sezóna v úlohe "ženáča". Navyše sa bude snažiť odčiniť nevydarený uplynulý ročník - vôbec najhorší v svojej kariére NHL. Okrem toho bude atakovať dve významné méty. Len 11 zápasov mu chýba k magickej méte 1 000 štartov v základnej časti. Štyri presné zásahy ho delia od 400-gólového míľnika. Dve asistencie mu chýbajú k dosiahnutiu méty 400 a aby toho nebolo málo, len šesť bodov potrebuje získať na skompletizovanie 800-bodovej porcie.


Tomáš Tatar aktuálne prežíva horúce chvíle. Nemôže sa s Detroitom dohodnúť na podmienkach novej zmluvy. Najlepší strelec Red Wings z uplynulej sezóny tak možno už o pár dní pôjde na arbitráž. Ako sa sám vyjadril, v tom prípade možno pôjde o jeho posledný rok v Detroite. Atakovať v ňom bude hneď niekoľko mét. Ak bude zdravý, mal by dosiahnuť hranicu 400 zápasov, chýba mu k tomu 55 štartov. Jediný presný zásah ho delí od 100-gólovej hranice. Päť nahrávok mu chýba k dosiahnutiu 100 asistencií a na dosah má 200-bodovú métu, potrebuje k tomu už len šesť bodov.

Richard Pánik by mal v budúcej sezóne NHL skompletizovať 300 zápasov v základnej časti. Útočník Chicaga k tomu potrebuje už len 37 štartov. Samozrejmosťou by v jeho prípade malo byť dosiahnutie 100-bodovej hranice, ku ktorej mu chýba už len deväť zárezov.

Andrej Sekera pre zranenie kolena príde o úvod sezóny NHL. Je otázne, ako dlho bude absentovať, no reálne by mohol stihnúť zavŕšiť hranicu 700 štartov v základnej časti. Potrebuje v budúcej sezóne odohrať aspoň 53 zápasov, teda len niečo viac ako polovicu sezóny. V prípade zisku 21 asistencií siahne na métu 200 nahrávok.

Zdeno Chára dosiahol v uplynulej sezóne 600-bodový míľnik. V prípade strelecky vydareného ročníka môže zavŕšiť 200-gólovú hranicu. Chýba mu k tomu dvanásť presných zásahov. V poslednej sezóne ich mal na konte desať, takže je v jeho silách to zvládnuť. Päťdesiat štartov ho delí od úctyhodnej méty 1 400 zápasov v základnej časti NHL.

Martin Marinčin bude siahať po méte 200 štartov. Potrebuje dostať šancu minimálne v 25 súbojoch. Je však otázne, aká bude jeho pozícia v Toronte v budúcom ročníku. V tom poslednom mu totiž tréner Mike Babcock veľa šancí nedával. Slovenský zadák odohral len 25 duelov v základnej časti.

Rovnako métu 200 štartov v NHL bude atakovať aj útočník Tomáš Jurčo. Ten v Chicagu dostal zmluvu na ďalší rok. Je len na ňom, ako uchopí ponúknutú šancu a či si konečne vybojuje pevné miesto v NHL. K spomínanej méte potrebuje odohrať aspoň 28 súbojov. V minulom ročníku dostal v Detroite a Chicagu dovedna šancu len v 29 zápasoch.

Ako mu tréner zdôvodnil posadenie na tribúnu? Tatar vyšiel s pravdou von

Tomáš Tatar priznal, ako mu tréner Gerard Gallant zdôvodnil svoje rozhodnutie posadiť ho na tribúnu.

pred 102 min.

0

Gáborík sa nechal strhnúť trenčianskou eufóriou. Neuveríte, čo sľúbil hráčom

Marián Gáborík má už po sezóne, no napriek tomu stále žije hokejom.

Včera, 08:35

0

Slovákom sa v playoff AHL darí. Marinčin výrazne prispel k druhej domácej výhre Toronta

Martin Marinčin výborným výkonom prispel k druhej domácej výhre Toronta Marlies.

Včera, 07:46

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
NHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 5 € zadarmo
378.6 ms