Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

128-krát a stále po prvý raz, alebo Markströmove nekonečné čakanie

Jacob Markström

Snom každého chlapca, ktorý si obliekol brankársku výstroj je zachytať si v NHL, ba čo viac, odchytať zápas bez inkasovaného gólu.

128-krát a stále po prvý raz, alebo Markströmove nekonečné čakanie

Za sto rokov histórie Národnej hokejovej ligy nastúpilo aspoň na minútu do brány celkovo 791 mužov. Z nich presne 361 nedokázalo odchytať 60 minút bez inkasovaného gólu. Rátame medzi nich aj mužov, ktorí sa medzi tri žrde dostali len párkrát, či dokonca len na pár minút. No nájdeme aj brankárov s fakt minimalistickými skúsenosťami v profilige, ktorí napriek domu okúsili opojnú chuť shutoutu.

Úplne na druhej strane tejto škály je švédsky brankársky fantóm Jacob Markström. Ten bol a je považovaný za jeden z najväčších brankárskych talentov „Tre Kronor" posledných rokov. Bol draftovaný Floridou veľmi vysoko, už v úvode druhého kola. Jeho prielom na severoamerickom kontinente však bol zložitejší. Po prestupe do Vancouveru ale definitívne dozrel v stabilnú brankársku jednotku. Obrovitého Švéda však z jedného pohľadu môžeme považovať za najväčšieho smoliara medzi brankármi NHL.

V lige odchytal už 128 zápasov (114-krát zápas otváral), no ani raz nedokázal opustiť ľadovú plochu s nulou na svojom konte. Odchytal množstvo fantastických zápasov, avšak povestná čerešnička na torte mu stále uniká. Jeho smola pritom začína mať historické rozmery. Historicky sa už „doťahuje" na Eltona Reddicka, ktorý v NHL odchytal v dresoch pôvodných Jets, Oilers a Panthers dokopy 132 stretnutí (údaj, koľko z nich ako začínajúci gólman chýba), no z čistého konta sa netešil.

Markström bol k shutoutu veľmi blízko v poslednom zápase, kedy jeho Nucks udolali ofenzívne ladené Toronto. Celkom objektívne treba povedať, že Vancouver si vtedy dva body nezaslúžil. Strelil dva rýchle góly a zvyšok zápasu sa len spoliehal na svojho gólmana. Už to vyzeralo, že sa Rogers Arena bude tešiť z prvého čistého konta svojho miláčika, avšak hokejoví bohovia to zariadili inak. Necelé tri minúty pred koncom sa trafil James van Riemsdyk. Čakanie tak pokračuje.

Ďalší pokus dostane robustný rodák z Gävle možno už túto noc. Jeho tím nastúpi v ďalšom domácom zápase proti Caroline.

Možná výmena Karlssona do Vegas zahŕňa aj Bobbyho Ryana

Ešte donedávna sci-fi v podobe výmeny Erika Karlssona už nevyzerá ako úplne nereálna možnosť. Niečo z nej môžu ťažiť aj Senators.

22.06.18, 16:50

0

Hokejoví bratia spojení úspechom i rodinnou tragédiou

Alexander Ovečkin a Jevgenij Kuznecov. Ústredné postavy tohtoročného triumfu Capitals v play-off, toho majú spoločného viac, ako by sa mohlo zdať. Obaja si pri svojej ceste za úspechom...

09.06.18, 18:00

0

Bombardér Ovečkin. Početnosť jeho streľby je skrátka fenomenálna

Alexander Ovečkin je najlepším strelcom svojej generácie. Ani vo veku 32 rokov neochabuje jeho strelecká produkcia a naďalej strieľa jeden gól za druhým.

25.05.18, 15:35

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
65.0 ms