Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals

Tomáš Tatar sa raduje so spoluhráčmi

VIDEO Jeden gól krajší ako druhý! Dvojgólový Tatar katom Washingtonu v predĺžení

0 12.02.18 v kategórii: Aktuality , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Tomáš Tatar sa stal hviezdou stretnutia vo Washingtone.
Boston odčinil prekvapujúcu domácu prehru s Buffalom a hneď na ďalšiu noc triumfoval v New Jersey 5:3. Pre zverencov trénera Brucea Cassidyho to bola desiata výhra z ostatných dvanástich vystúpení. Devils prehrali štvrtý duel v rade. Zdeno Chára hral v prvej obrane s mladíkom Charliem McAvoyom, odohral 26 minút, z toho čosi viac ako osem v oslabení. Mal dva strelecké pokusy, jednu strelu zblokoval, na konto mu pribudli dve mínusky a v druhe tretine za nedovolené bránenie Nica Hischiera inkasoval dvojminútový trest. "Medvede" rozhodli o svojej výhre v hre pri nerovnovážnom stave - dvakrát skórovali v oslabení a raz v presilovke. Dvoma gólmi sa blysol obranca Torey Krug. Útočník Devils Brian Boyle odstúpil zo zápasu v prvej tretine a do hry už viac nezasiahol. Boston natiahol víťaznú sériu vonku už na sedem zápasov.

Jaroslav Halák nezabránil domácej prehre Islanders s Calgary 2:3. Flames potvrdili dobrú formu, vyhrali štvrtý z piatich zápasov. Pre "ostrovanov" to bola piata prehra z ostatných siedmich zápasov a pokračujú v nevýrazných výkonoch. Halák opäť čelil kanonáde, zo 42 striel vychytal 39 a mal kvalitnú 92,9 % úspešnosť. Výrazný podiel na triumfe hostí mal útočník Matthew Tkachuk, ktorý skóroval dvakrát v záverečnej tretine, bol aj autorom víťazného zásahu. „Hrali sme dobre 40 minút a potom sme upustili od toho, čo nás robí úspešnými. Nechali sme ich prehrávať nás, jasne a stručne. Pracovali sme tvrdo, no nie dostatočne s rozumom," uviedol po zápase pre oficiálny web profiligy Casey Cizikas z NY Islanders.

Tomáš Tatar
konečne naplno predviedol, čo je v ňom. Výrazne dopomohol Detroitu k cennej výhre na ľade Washingtonu 5:4 po predĺžení. Strelil dva góly, vrátane víťazného v predĺžení a zaslúžene sa stal prvou hviezdou zápasu. Tatar v druhom stretnutí v rade nastúpil v druhom útoku a zjavne mu posun z tretej formácie prospel. Odohral 16,5 minúty, mal štyri strely, jeden bodyček a jednu strelu zblokoval. Duel ukončil s dvoma pluskami. Red Wings viedli už 4:1 po dvoch tretinách, no situáciu si zbytočne skomplikovali. Podobne ako v zápase predtým, keď na ľade Islanders vyhrávali 5:2 ešte v polovici tretej tretiny, no napokon prehrali 6:7 po predĺžení. „Obával som sa, že to môže byť rovnaký príbeh ako proti Islanders," hovoril Tatar pre nhl.com. „Nechcel som, aby sa to stalo. Cítil som sa veľmi zle po piatkovom zápase a kebyže máme druhý taký po sebe, bolo by to mizerné. Som hrdý, že sme získali dva body." Ovečkin strelil svoj 33. gól v sezóne, vyrovnal tak svoj účet z minulej sezóny a drží si pozíciu kráľa strelcov.

NHL:

St. Louis - Pittsburgh 1:4, Washington - Detroit 4:5 pp, Winnipeg - New York Rangers 1:3, Dallas - Vancouver 0:6, Buffalo - Colorado 4:5, New Jersey - Boston 3:5, New York Islanders - Calgary 2:3, Anaheim - San Jose 2:3 pp a sn, Vegas - Philadelphia 1:4

V závere druhej tretiny Tatar pekne umiestnenou strelou do "vinkla" zvyšoval na 4:1