Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals

Ryan Hartman a Richard Pánik

VIDEO Fantastický výkon Pánika: Pri gólovej dorážke ukázal veľký prehľad

0 11.01.17 v kategórii: Slováci v NHL , TASR
Slovenský hokejista Richard Pánik prispel jedným gólom a jednou asistenciou k domácemu triumfu Chicaga nad Detroitom 4:3 po predĺžení v zápase zámorskej NHL v noci na stredu.
Hosťom k výhre nestačil ani presný zásah Tomáša Tatara, jeho deviaty v sezóne. Do štatistík kanadského bodovania sa v stretnutí zapísal aj ďalší útočník Blackhawks Marián Hossa, ktorý asistoval pri prvom góle Briana Campbella. V drese hostí absentoval útočník Tomáš Jurčo, zápas sledoval na tribúne.

"Čierni jastrabi" vyhrali štvrtý zápas za sebou aj vďaka Pánikovi. Ten v 11. minúte zvýšil na 2:0, čo bol jeho desiaty gól v ročníku. Tatar v druhej tretine v 30. minúte vyrovnal na 2:2, domáci ešte raz viedli po góle Tannera Keroa (druhá asistencia Pánik-pozn.), ale Red Wings v poslednej minúte druhej tretiny opäť vyrovnali a súboj napokon dospel do extračasu. V predĺžení rozhodol v presilovke už po 38 sekundách Duncan Keith.

Darilo sa aj Bostonu, ktorý vyhral na ľade St. Louis 5:3. Kapitán hostí Zdeno Chára si zapísal tri plusové body a na ľade strávil 28:31 minúty. Neuspel Edmonton s obrancom Andrejom Sekerom, ktorý doma prehral so San Jose 3:5, keď hostí potiahol hetrikom Dán Mikkel Boedker. Bol už jeho štvrtým v kariére. Oilers sa tak v priamom súboji so Sharks nepodarilo dostať na čelo Pacifickej divízie a sú v nej tretí.

Dve sekundy pred koncom predĺženia a v oslabení rozhodol o domácej výhre Nashvillu nad Vancouverom 2:1 Švéd Calle Järnkrok.

Sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - PHILADELPHIA FLYERS 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 26. Reinhart (Ristolainen, O'Reilly), 29. Carrier (Fedun, O'Reilly), 40. Kane (Reinhart, Bogosian), 60. Foligno (Foligno, McCabe) – 58. Schenn (Giroux, Provorov). Brankári: Nilsson - Mason, strely na bránku: 27:40, 18.920 divákov.

CAROLINA HURRICANES - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Góly: 23. Skinner (Rask, Ryan), 25. Ryan (Skinner, Rask), 34. McGinn (Tennyson, Hanifin), 44. Staal (Lindholm), 60. Rask (Skinner, Faulk) - 2. Atkinson (Johnson, Jenner), 29. Anderson, 40. Saad (Wennberg). Brankári: Ward - Forsberg, strely na bránku: 28:27, 9351 divákov.

ST. LOUIS BLUES - BOSTON BRUINS 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)

Góly: 24. Parayko (Perron, Schwartz), 51. Berglund (Perron, Pietrangelo), 60. Brodziak (Upshall) - 9. Vatrano (Krug, Pastrňák), 16. Carlo (Vatrano, Krejčí), 18. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 22. Krug (Spooner, Marchand), 59. Marchand (Pastrňák, Bergeron). Brankári: Allen (21. Hutton) - Rask, strely na bránku: 17:39, 19.342 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - VANCOUVER CANUCKS 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 21. Watson (Fisher, Josi), 65. Järnkrok (Josi) - 60. Sutter (Baertschi, Edler). Brankári: Rinne - Miller, strely na bránku: 26:30, 17.113 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - DETROIT RED WINGS 4:3 pp (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)

Góly: 11. Campbell (HOSSA, Toews), 11. PÁNIK (Hartman, Keith), 39. Kero (Hartman, PÁNIK), 61. Keith (Panarin, Kane) - 22. Athanasiou (Vanek), 30. TATAR (Larkin), 40. Glendening (Miller, Nielsen). Brankári: Crawford - Mrázek, strely na bránku: 43:36, 22.019 divákov.

EDMONTON OILERS - SAN JOSE SHARKS 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Góly: 16. Caggiula (Pouliot, Kassian), 41. Benning (Lucic), 44. Klefbom (Nugent-Hopkins) - 2. Boedker (Haley, Burns), 20. Burns (Vlasic, Pavelski), 23. Boedker (Karlsson, Burns), 29. Boedker (Vlasic, Haley), 46. Couture. Brankári: Talbot - Jones, strely na bránku: 36:28, 18.347 divákov.

ANAHEIM DUCKS - DALLAS STARS 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 35. Silfverberg (Vatanen, Perry), 55. Cogliano (Manson, Silfverberg). Brankári: Gibson - Niemi, strely na bránku: 38:34, 15.073 divákov.

Slováci v akcii:

Richard Pánik (Chicago) 12:50 1 1 2 1 2 0

Tomáš Tatar (Detroit) 09:07 1 0 1 0 2 4

Marián Hossa (Chicago) 19:08 0 1 1 -1 2 0

Zdeno Chára (Boston) 28:31 0 0 0 3 2 0

Andrej Sekera (Edmonton) 22:53 0 0 0 -1 3 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.