Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals

Peter Cehlárik

VIDEO Dámy a páni, vychutnajte si prvý gól Petra Cehlárika v NHL

0 19.11.17 v kategórii: Videá , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Útočník Peter Cehlárik je ďalším Slovákom, ktorý skóroval v prestížnej zámorskej NHL.
Slovenský útočník Peter Cehlárik strelil svoj prvý gól v NHL! Na ľade San Jose Sharks vyrovnával v siedmej minúte na 1:1 a naštartoval tak Boston Bruins k víťaznému obratu. "Medvede" napokon zvíťazili 3:1.

Ako sa zrodila Cehlárikova gólová premiéra? Slovenský útočník prihral na stred Jakeovi DeBruskovi, ten nádherne prešiel cez obranu Sharks, zakončil, gólman Aaron Dell puk vyrazil len pred seba a Cehlárik si dokorčuľoval k dorážke, ktorú premenil na gól.

Cehlárik tentoraz nenastúpil v prvom, ale druhom útoku Bruins po boku Jakea DeBruska a Davida Krejčiho. Na ľade strávil takmer štrnásť minút. Jediný strelecký pokus premenil na gól, zápas ukončil s jednou pluskou, jednou zblokovanou strelou a jedným bodyčekom. Priestor dostával aj v presilových hrách, v početnej výhode odohral vyše minúty.

Pre Cehlárika išlo len o tretí tohtosezónny štart v drese Bostonu Bruins. Premiérový gól v NHL bol zároveň jeho prvým bodom v aktuálnej sezóne NHL. Na farme v Providence do svojho zranenia odohral šesť duelov s bilanciou 3+3. V minulej sezóne, ktorá bola jeho nováčikovskou v NHL, odohral za Boston 11 stretnutí, zaknihoval v nich dve asistencie.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.