Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Curtis McElhinney

Toronto má brankársku posilu

0 10.01.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Vedenie Toronta sa snaží riešiť jednu zo svojich najväčších slabín, krytie jednotky Frederika Andersena.
Z waiver listu si Maple Leafs stiahli Columbusom nechceného Curtisa McElhinneyho. Dlhoročná dvojka NHL bol dlhodobo považovaný za jeden z najslabších článkov svojho bývalého zamestnávateľa, keď nedokázal dostatočne zastúpiť zraneného Sergeja Bobrovského. Vlani sa dokonca ocitol na farme, keď dal klub radšej prednosť jeho mladším európskym kolegom. Joonas Korpisalo a Anton Forsberg teraz dostanú šancu pobiť sa o post dvojky.

Poďme ale späť k McElhinneymu, ktorý je v NHL prakticky už od sezóny 2007/08, keď začínal v Calgary. Cez Anaheim a Phoenix sa napokon dostal do Ohia, tu strávil takmer päť rokov. Teraz sa vracia do Kanady a bude hájiť farby Toronta. To začalo sezónu s Jhonasom Enrothom na poste dvojky, no drobný Švéd nepresvedčil a putoval na farmu. NHL tak ochutnal prvý brankár farmárskych Marlies Antoine Bibeau, ktorý rozhodne nesklamal. Vedenie ale znovu povolalo Enrotha, ten sa ale dlho neohrial a putoval späť.

Na waiver listine sa totiž objavili dve zaujímavé mená, Švéd Jonas Gustavsson, toho poslal "dolu" Edmonton a spomínaný McElhinney. Zvyšok príbehu budú písať nasledujúce dni.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.