Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Joel Quenneville

Ťažké rozhodnutie Quennevillea. Na tribúnu posadil najlepšie plateného obrancu Chicaga

0 10.01.18 v kategórii: Aktuality , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Tréner Chicaga Joel Quenneville zjavne nie je spokojný s výkonmi svojich obrancov.
Tréner Chicaga Joel Quenneville zjavne nie je spokojný s výkonmi svojich obrancov. Nedávno "jastrabi" zaradili Codyho Fransona na waiver listinu, odkiaľ si ho žiadny iný klub nestiahol a tak putoval 30-ročný zadák na farmu do Rockfordu.

Quenneville spravil ťažké rozhodnutie. Elitného obrancu Brenta Seabrooka uplynulú noc v zápase proti Ottawe posadil na tribúnu. Trojnásobný víťaz Stanley Cupu sedel v press boxe vedno s Tomášom Jurčom a Erikom Gustafssonom, ktorí boli tiež v pozícii zdravých náhradníkov.

Seabrook je nielen trojnásobným šampiónom NHL, ale vo svojej zbierke má aj olympijské zlato (2010). Je to najlepšie platený obranca Chicaga, jeho ročný príjem je 6,875 mil. dolárov. V Chicagu zarábajú viac len elitní útočníci Patrick Kane s Jonathanom Toewsom (obaja zhodne 10,5 mil. USD).

Posadiť takéhoto hráča na tribúnu, to chce poriadnu guráž. Quennevilleovi sa však zjavne riskantný ťah oplatil, Chicago vyhralo v Ottawe vysoko 8:2. Uvidíme, či sa Seabrook po jednozápasovej absencii vráti do zostavy, alebo si ešte posedí v press boxe.

Pravdou však je, že mu aktuálna sezóna vôbec nevychádza a jeho výkony sú veľkým sklamaním. Od obrancu jeho kvalít a s jeho platom sa v polovici základnej časti (41 odohratých zápasov) čakalo viac ako len jeden gól a jedenásť bodov. V minulej sezóne nazbieral 39, v tej predtým dokonca 49 bodov (jeho kariérne maximum v NHL).


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.