Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Jake Allen

St.Louis trápi defenzíva, gólman Allen je úplne z formy

0 10.01.18 v kategórii: Všeobecné , autor: Šimon Čop (Sajmon97)
Tím, ktorý počas uplynulých rokov platil za jeden z najlepších v defenzívou, teraz vzadu tápe.
Obranné rady St.Louis Blues sú deravé. Naplno to potvrdilo aj nočné stretnutie "bluesmanov" proti Floride Panthers. Tím zo St.Louis v ňom podľahol Cats v prestrelke pomerom 4:7.

Blues sú mužstvom, ktoré má do dnešného dňa odohraných najviac duelov spomedzi všetkých klubov - 46. V tabuľke Západnej konferencie sa nachádzajú na štvrtej priečke a v rámci celej súťaže sú šiesti.

Ich defenzíva síce patrila medzi tie lepšie, no v poslednom mesiaci skĺzla do šedého priemeru. Obrana Blues je na sedemnástom mieste a z veľkej časti na tom má podiel ich súčasná forma.

Jake Allen, ich brankárska jednotka, má v posledných deviatich zápasoch štatistiku jedna výhra a osem prehier. 27-ročný Kanaďan sa potýka s katastrofálnou formou, aj napriek tomu ho tréner Mike Yeo v dueli proti Panthers uprednostnil pred dvojkou Carterom Huttonom.

"Bolo to celkom ľahké rozhodnutie. Hutts (Carter Hutton) si zaslúžil odchytať nejaké zápasy. Urobil pre nás fenomenálnu prácu. Budeme od neho očakávať, že v tom bude pokračovať," povedal Yeo pre St.Louis post-dispatch pred stretnutím s Floridou.

Z jeho slov je cítiť dôveru voči Allenovi, hoci tomu sa nedarí držať mančaft v hre o víťazstvá. Jeho tohtoročné štatistiky sú nanajvýš priemerné - 2,75 gólu na zápas a 90,8-percentná úspešnosť v 33 zápasoch.

Back-up gólmanovi, teda Huttonovi, sa v súčasnosti darí oveľa viac - posledné tri zápasy s ním v bráne Blues dokázali vyhrať. Ročník skvelo začal a takisto aj pokračuje. V 16 zápasoch inkasuje v priemere 1,84 gólu na zápas a drží si 94-percentnú úspešnosť zásahov. Scottie Upshall, útočník tímu, sa oboch mužov v maskách zastal: "Sme spokojní s obidvoma našimi brankármi. Sú dvomi z našich najlepších hráčov tento rok. Počas stretnutí, v ktorých nemôžete streliť gól, sa na nich spoliehate trochu viac a oni obaja zvýšili úroveň svojej hry pre nás."


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.