Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Richard Pánik

Premárni Pánik v NHL ďalšiu super šancu na reštart? Ďalšia už nemusí prísť

0 11.02.18 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Nekonzistentnosť. To je slovko, ktoré sa v prípade Richarda Pánika skloňuje veľmi často.
Vrcholy a pády sa striedajú v kariére Richarda Pánika. Vždy keď to s ním už vyzeralo zle nedobre, prišla veľká šanca na reštart. Sezónu 2014-15 odohral celú v prvom tíme Toronta. V lete 2015 však prišiel do Toronta z Detroitu tréner Mike Babcock a ten vo svojich plánoch pre slovenského útočníka nemal miesto. Pánik odštartoval ročník 2015-16 na farme. V priebehu sezóny mu záchranné lano hodilo Chicago Blackhawks. Veľká šanca na reštart.

V Chicagu sa Pánik uchytil. Trénera Joela Quennevillea presvedčil svojím fyzickým prejavom. Videl v ňom kvalitného power forwarda, Pánik si vybojoval šancu v prvom útoku "jastrabov" po boku kapitána Jonathana Toewsa. Vlani prežil životnú sezónu v NHL. Odohral kompletných 82 zápasov základnej časti, strelil 22 gólov a získal 44 bodov.

V lete zaslúžene dostal dvojročný kontrakt a zdalo sa, že odštartovala jeho hviezdna časť kariéry v NHL. Potvrdzoval to aj v úvode sezóny, nastupoval stále v prvom útoku "jastrabov", bol produktívny, Quenneville ho vychvaľoval. Prišiel však útlm, ako už neraz predtým a nie a nie sa z krízy vyhrabať. Pánik postupne strácal miesto v prvom útoku, prepadal sa zostavou až napokon prišla výmena do Arizony za Duclaira. Ďalšia skvelá šanca reštartovať kariéru.

Arizona je síce jeden z najslabších celkov v lige, no Pánik dostal veľkú šancu dokázať, že na NHL skutočne má. Okamžite po prestupe nastupoval v prvom útoku s Perlinim a Stepanom. Veľkú dôveru oplácal kvalitnými výkonmi, v úvodných piatich zápasoch nazbieral štyri asistencie. Zdalo sa, že mu trejd prospel. No opäť sa to stalo - prišla obrovská kríza. Nebodoval už sedem duelov v rade, na gól v drese Arizony stále čaká.

A tak už začala dochádzať trpezlivosť aj trénerom "kojotov". V noci na dnes sa Pánik prvýkrát od prestupu do Arizony nedostal do prvého útoku, prepadol sa až do tretej formácie. Nechceme maľovať čerta na stenu, no podobné výkyvy sú v jeho kariére pravidelné. Ešte v Chicagu Joel Quenneville v jeho prípade často používal slovko nekonzistentný. A to je práve to, na čom Pánik v NHL horí - obrovská nevyrovnanosť výkonov.

Je skvelý hráč a keď hrá vo svojej optimálnej forme, je pre každý tím obrovským prínosom a zaslúži si miesto v prvom útoku. Musí však zapracovať na vyrovnanosti svojich výkonov, lebo pokojne sa môže stať, že ďalšiu šancu na reštart už v NHL dostať nemusí.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.