Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Richard Pánik

Pohár trpezlivosti pretiekol. Z útoku hviezd až do checking line

0 4.12.17 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Zdalo sa, že Richard Pánik môže nadviazať na vydarenú minulú sezónu. Žiaľ posledný mesiac tomu vôbec nenasvedčuje.
Slovenský útočník Richard Pánik prežil výbornú uplynulú sezónu v NHL. Jednoznačne sa dá označiť slovkom prelomová. V drese Chicaga nevynechal jediný zápas. V 82 súbojoch základnej časti strelil 22 gólov a nazbieral 44 bodov. Vytvoril si nové kariérne maximá v zámorskej profilige. A získal si dôveru. To sa pretavilo v letný podpis nového dvojročného kontraktu v hodnote 5,6 mil. dolárov.

Chicago prešlo v lete veľkou prestavbou. A s Pánikom sa počítalo ako s jedným z lídrov ofenzívy. Tréner Joel Quenneville mu veril, od začiatku sezóny ho staval v elitnom prvom útoku s Jonathanom Toewsom a Brandonom Saadom. A tejto trojici to spolu skutočne išlo parádne. Ťažil z toho Pánik a z fyzickej hry slovenského útočníka ťažili aj jeho hviezdni spoluhráči v útoku.

Lenže Pánik sa zasekol. Doplatil na to, na čo už v minulosti niekoľkokrát - nekonzistentnosť. Najdôležitejšia vlastnosť, ak si chceš udržať stabilné miesto v NHL. Nedávno Chicago Sun-Times písalo o letných chybách manažmentu Blackhawks a za jednu z nich označilo predražený kontrakt Pánika. Neradi to priznávame, no tieto slová výkony Pánika počas posledného mesiaca do bodky potvrdili.

Pánik odštartoval sezónu veľkolepo, keď skóroval v každom z úvodných troch zápasov. Zdalo sa, že môže odohrať ešte lepšiu sezónu, ako bola tá minulá. Lenže napriek tomu, že dostáva šancu v hviezdnom prvom útoku, neskóroval už v 18 zápasoch v rade. Naposledy dal gól 21. októbra v stretnutí proti Arizone. Ťahá čiernu sériu štyroch zápasov bez bodového zápisu. V posledných ôsmich stretnutiach si pripísal jedinú asistenciu.

Skutočne slabé výkony vzhľadom k výške jeho kontraktu, vzhľadom k jeho ice-timeu a faktu, že nastupuje po boku najlepších možných spoluhráčov. "Jastrabi" prehrali štyri zápasy v rade a je jasné, že trénerovi Joelovi Quennevillevi došla trpezlivosť a logicky bude robiť rošády v zostave. A už ich robiť aj začal. V stretnutí proti Los Angeles začal Pánik v prvom útoku, no tréner ho čoskoro preradil do štvrtej formácie, tzv. checking line a po boku Toewsa so Saadom jeho miesto zaplnil John Hayden.

Adeptom na Pánikovo miesto na krídle prvého útoku je v Chicagu hneď niekoľko. Zaslúžil by si ho napríklad 19-ročný nováčik Alex DeBrincat. Ten je s 18 bodmi na konte druhým najproduktívnejším hráčom tímu a s 11 presnými zásahmi druhým najlepším strelcom "jastrabov".

Chicagu patrí na západe až jedenásta priečka a jedným z hlavných dôvodov trápenia "jastrabov" je nefungujúci prvý útok. „Prvý útok s Brandonom Saadom, Jonathanom Toewsom a Richardom Pánikom je nekonzistentný. Konkrétne Pánik sa trápi. Quenneville zvažoval posunúť hore DeBrincata, no zároveň sa mu pozdáva čo DeBrincat dokáže ako súčasť tretieho útoku," píše portál.nhl.com.

V NHL je skutočne ťažké dostať sa z dola hore. K získaniu a vybudovaniu dôvery vedie tvrdá práca a je to skutočne dlhá a tŕnistá cesta. Pánik si dôveru dokázal získať. Dostal veľkú šancu v prvom útoku Blackhawks. Quenneville s ním mal dlho trpezlivosť. Slovenský útočník mal priestor naplno zažiariť. Nestalo sa tak. Vyzerá to tak, že opäť sa bude musieť škrabať z dna.
Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.