Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Peter Sivák

Peter Sivák mení klub, ale zostáva v ECHL

0 8.08.17 v kategórii: Aktuality , autor: Tomáš Lengyel (TOMIKE)
Nestarnúci forvard je v zámorí žiadaným artiklom.

Slovenský útočník Peter Sivák napriek pribúdajúcim rokom nestráca nič zo svojho hokejového umenia. Pôsobenie v nižšej zámorskej súťaži ECHL mu dokonale vyhovuje, čo potvrdzuje aj podpis novej ročnej zmluvy s Utahom Grizzlies.

Tridsaťpäťročný Sivák po takmer dvoch kompletných sezónach opúšťa Alasku Aces a sťahuje sa do konkurenčného Utahu, ktorý v minulom ročníku nechýbal v play-off. „Peter je elitný hráč ECHL, bude dôležitou súčasťou našej ofenzívy. Jeho angažovanie bolo pre nás top prioritou tohto leta. Máme teraz vynikajúcu skupinu hráčov, ktorí by mali spolu vychádzať na ľade aj v kabíne," povedal pre oficiálny web amerického klubu hlavný tréner a generálny manažér Tim Branham.

Skúsený Slovák si urobil v ECHL výborné meno. Do Severnej Ameriky prišiel pred sezónou 2012/13 a odvtedy stihol odohrať v tretej najkvalitnejšej zámorskej súťaži 312 zápasov so ziskom 325 bodov (144+183). Postupne vystriedal dresy San Francisca Bulls, Stocktonu Thunder, Orlanda Solar Bears, Fort Wayne Komets a Alasky Aces, kde sa mu darilo najviac. V ročníku 2013/14 získal s klubom majstrovskú trofej a bol súčasťou prvého All-Star tímu. Vďaka dobrým výkonom v ECHL sa dočkal aj niekoľkých štartov v AHL.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.