Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Matt Duchene

Peter Forsberg otvorene kritizuje Matta Duchenea

0 10.10.17 v kategórii: Aktuality , autor: Šimon Čop (Sajmon97)
Sága Duchene očividne nie je ani zďaleka na konci. Najnovšie sa vyjadrila klubová legenda Peter Forsberg.
Zdalo sa, že s nespokojným Mattom Ducheneom, ktorý vlani a pred súčasnou sezónou nebol nadšený tým, že hrá za Colorado Avalanche, už je všetko v poriadku. Sága mala skončiť slovami samotného hráča, ktorý vyjadril s momentálnou situáciou spokojnosť. Alebo to bola iba hra pre médiá?

Center druhej formácie, ktorý má na krídlach Kerfoota a Jakupova, je však stále na predaj. Avalanche zaňho dostalo nejaké bližšie nešpecifikované ponuky, no generálnemu manažérovi Sakicovi sa málilo. A tak hrá 26-ročný útočník stále v Denveri, aj keď proti svojej vôli.

Situáciu, aj keď už bola trošku miernejšia, teraz opätovne vyhrotil Peter Forsberg. Ten vyjadril nespokojnosť s tým, že Duchene hrá za klub, v ktorom je Švéd legendou, hoci má s kanadským útočníkom podľa jeho slov dobrý vzťah. Pre denník Expressen sa Forsberg vyjadril takto: "Nemalo by mu byť dovolené hrať za Colorado. Dajte ho na tribúnu. Keby som ja hral s hráčom, o ktorom by som vedel, že ani nechce byť v tíme, tak by bolo zrejmé, že sa nebude hádzať na ľad a blokovať strely vlastnou hlavou."

Napriek slovám trénera Bednara, že to je výhradne záležitosť manažmentu a kabíny sa to netýka, si Forsberg myslí opak. "Je najťažšie mať takého hráča v kabíne, hoci je šikovný. Dal by som ho na tribúnu a vymenil ho," vravel.

Do slovnej výmeny sa zapojil aj Duchene. Zdôraznil, že Forsberg bol jeho idolom a má k nemu obrovský rešpekt. Celá situácia je podľa neho zbytočne nafúknutá. "Nemyslím, že by to myslel nejak osobne. Máme spolu skvelý vzťah a neberiem si to osobne. Proste zhodnotil situáciu a veľa z významu sa stratilo v preklade. Samozrejme je nešťastné, ako sa to stále nafukuje."


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.