Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Marko Daňo

Patová situácia. Napodobní Daňo Réwaya a vráti sa do Európy?

0 7.12.17 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Slovenský útočník Marko Daňo sa v NHL dostal do patovej situácie. Riešením by mohol byť návrat do Európy.
V nezávideniahodnej situácii sa ocitol slovenský útočník Marko Daňo. Vo Winnipegu nehráva, naposledy nastúpil 27. októbra proti Columbusu. V tejto sezóne odohral v drese Jets len šesť stretnutí, nebodoval v nich. Príležitosť dostával len vo štvrtok útoku, ani v jednom stretnutí neodohral ani len desať minút.

Už šesť týždňov je bez súťažného zápasu. Nedá sa predpokladať, že by sa zázračne dostal do zostavy Winnipegu. Jets sa náramne darí, sú tretí na západe, pričom strácajú jediný bod na tímy pred sebou (Nashville, Los Angeles). Navyše na príležitosť v prvom tíme Winnipegu čaká hneď niekoľko horúcich adeptov.

„Nie je to pre mňa určite ľahká situácia, ale snažím sa to brať s nadhľadom. Mužstvu sa darí, nemáme ani zranených hráčov, tak že tréner zostavu nemení. Trénujem na sto percent a verím, že sa to zlomí a situácia sa otočí v môj prospech a začnem hrávať," snaží sa Daňo zostávať pozitívne naladený.

Daňo má 23 rokov. Potreboval by pravidelne hrávať, aby mohol napredovať. To sa však nedeje. Dostal sa do patovej situácie, vedenie Winnipegu ho nechce poslať ani na farmu, kde by musel ísť cez waiver listinu, no Jets nechcú podstúpiť riziko, že by o slovenského útočníka prišli. A tak Daňo jeden a pol mesiaca sleduje spoluhráčov z tribúny. Nezostáva mu nič iné, len čakať a trénovať.

„Mám jednocestný kontrakt. Keby som išiel na farmu do AHL, tak ma klub musí dať na waiver listinu a mohli by ma stratiť, pretože by ma mohol zobrať iný klub. A to Winnipeg nechce. Preto verím, že už čoskoro opäť dostanem šancu a začnem hrávať."

Lenže čakať na čo? Do prvého tímu Jets je cesta zarúbaná, na farmu ho Winnipeg nechce poslať pre riziko jeho straty. Otázkou je, ako z toho von. Po sezóne mu vo Winnipegu končí zmluva. Lenže len tak prepásť celý ročník a presedieť ho na tribúne? Nie je to zbytočné mrhanie?

Hovori sa, že trpezlivosť ruže prináša. No keď je evidentné, že týmto smerom cesta nevedie, treba sa rozhodnúť pre iné riešenie. V Daňovom prípade by bolo pravdepodobne najlepšie nasledovať kroky Martina Réwaya, ktorý pred časom z vlastného rozhodnutia ukončil kontrakt s Montrealom Canadiens a vrátil sa do Európy. Dohodol sa so Slovanom, pravidelne nastupuje v druhom útoku, má dostatok času na ľade, hrá v presilovkách, absolvuje pravidelne zápasy proti kvalitným súperom.

A presne to by potreboval aj Daňo. Navyše v prípade, že vyplnil potrebný registračný formulár, mohol by v prípade návratu do Európy dostať aj špeciálny bonus v podobe účasti na olympiáde v Pjongčangu. Do februáru však už veľa času nezostáva a ak by chcel eventuálne pomýšľať na účasť pod piatimi kruhmi, mal by sa rozhodnúť čo najskôr, ako ďalej. Lepšie hrávať v Európe, ako presedieť celú sezónu v NHL na striedačke.

Daňo si však stojí za svojím a o návrate do Európy nechce ani počuť. „To absolútne nie. NHL je pre mňa priorita a určite neplánujem návrat do Európy."

Ako sa však hovorí, niekedy keď chce ísť človek vpred, musí spraviť najskôr krok späť.
Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.