Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Colorado Avalanche

Nechcení synovia NHL sa postarali o skvelý štart Colorada

0 12.10.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Asi sa nenájde veľa takých, ktorí od Avalanche očakávajú útok na najvyššie miesta. Po štyroch zápasoch ale tím okupuje štvrté miesto západnej konferencie.

Samozrejme, je to len absolútny úvod, ktorý nemusí vôbec nič znamenať. Zaujímavé nie sú ani tak tri triumfy zo štyroch zápasov, ale skôr osobnosti, ktoré za nimi stoja. Novým superduom ofenzívy Avs sa totiž stali Matt Duchene a Nail Jakupov. Kto by to bol povedal? Bývalá trojka draftu, ktorá má veľa ctiteľov i nepriateľov v radoch fanúšikov klubu bola doplnená bývalou jednotkou výberu talentov s povesťou zmareného talentu.

Duchene čaká na trejd už pekných pár mesiacov, prakticky už od začiatku kalendárneho roku 2017. Odvtedy dostali v Colorade množstvo ponúk, generálny manažér Joe Sakic však všetky odmietol. Hráč tak pokračuje v klube, v ktorom vlastne pôsobiť nechce. Hrať hokej ale určite nezabudol. Tréner Jared Bednar s nimi viac ako úspešne spároval univerzitnú hviezdu Alexa Kerfoota, ktorý do klubu prišiel v lete ako voľný hráč. Výsledkom je, že „Jak" a „Dutchy" sa postarali o mnohé dôležité momenty novej sezóny Avs. Obaja pozbierali po päť bodov a vedú klubovú produktivitu. Kerfoot zaujal najmä svojim nasadením a prehľadom, gól a asistencia ale rozhodne nie je nič, za čo by sa mal hanbiť. Svoj premiérový zásah v NHL zaznamenal práve dnes v noci proti Bostonu.

„Môžete vidieť aký je chytrý. Je to šikovný hráč," chváli svojho parťáka Duchene. Zaujal aj Jakupov, strelec troch gólov. Do Colorada prišiel najmä z pragmatických dôvodov. V tíme, ktorý trápi nedostatok kvality mu bolo sľúbené vysoké miesto v zostave. Za symbolickú sumu sa ale odvďačil dobrými výkonmi.

„Snažíme sa hrať útočne," povedal rodák z Niženkamska, ktorý v lete absolútne odmietol diskutovať o odchode do KHL a rozhodol sa bojovať. „Myslím, že dobre napádame. Majú tam robustných obrancov, snažili sme sa ich trochu unaviť, natiahnuť im striedania," komentuje Jakupov dnešný úspešný zápas proti Bostonu.

 

Aby sme ešte nezabudli na jedného zatracovaného. Na úvodných úspechoch má zásadný podiel aj gólman Semjon Varlamov. Ten má za sebou náročnú rekonvalescenciu, no v novej sezóne zatiaľ vyzerá viac ako dobre. Bol pri všetkých troch triumfoch, pochytal 86 z 91 striel súpera, čo znamená úspešnosť 94,5% a priemer 1,67 gólu na zápas.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.