Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Rick Nash

Manželstvo Ricka Nasha a Rangers sa pravdepodobne skončí

0 8.01.18 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Bývalá jednotka draftu, dnes 33-ročný útočník strelil v NHL fantastických 425 gólov a svoju kariéru zasvätil zatiaľ len dvom tímom. To sa však čoskoro zmení.

V sezóne 2008/09 stal kapitánom Columbusu a v lete 2009 podpísal fantastický osemročný kontrakt. Vtedy Blue Jackets verili, že sú na vzostupe a do svojej najväčšej hviezdy investovali 62,4 miliónov. Bol to však omyl, ktorý sa rozvinul vo veľkú frustráciu a po ďalších troch neúspešných rokoch prišiel vytúžený trejd. Nash vtedy zažil obrátku o 180 stupňov, odišiel totiž do tímu, ktorý vtedy reálne bojoval o pohár, New York Rangers.

Bolo to tak trochu talianske manželstvo, kanadský kanonier najprv strelil 42 gólov, o rok neskôr už len 15. Nezahviezdil ani v play-off, kedy mali „jazdci" k titulu najbližšie. Veľkolepá osemročná zmluva ale toto leto vyprší a v Madison Square Garden v spolupráci podľa všetkého pokračovať nechcú.

Netvrdia to len zdroje v samotnom srdci New Yorku, ale naznačuje to aj viacero ďalších indícii. Nash je najlepšie plateným korčuliarom tímu. Viac ako on berie už len brankár Henrik Lundqvist. Jeho súčasná forma je však žalostná. V tímovej produktivite je až v druhej desiatke, naposledy skóroval ešte 16. decembra. Jeho gólové suchoty tak trvajú už desať zápasov.

Možno si niekto povie, prečo by nemohol zostať? Ak sa jeho plat zníži úmerne jeho výkonom, tak prečo nie? Zrejme preto, že GM tímu Jeff Gorton sa pokúša o jeho trejd, alebo aspoň testuje jeho trhovú hodnotu. To sa mu ale asi nepodarí, veľkou prekážkou je totiž klauzula, ktorá mu umožní vybrať 12 tímov, kam si želá prestúpiť. Jeho hodnota navyše nie je taká vysoká ako napríklad pred rokom. Skôr to teda vyzerá tak, že rodák z Bramptonu pôjde v lete na trh.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.