Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
#98 Mikhail Sergachyov

Klub Tampa Bay Lightning má konečne ďalšieho výborného obrancu

0 8.02.18 v kategórii: Aktuality , autor: Marek Cibula (marco026)
Na drafte v roku 2016 si ho v prvom kole z deviateho miesta vybral klub Montreal Canadiens.
Obranca Mikhail Sergachyov si NHL vyskúšal už v minulej sezóne. Vtedy ešte patril tímu Montreal Canadiens a väčšinu sezóny strávil v OHL, kde odohral 50 zápasov a pripísal si až 43 bodov (10+33), čo je na obrancu slušná porcia. V tej istej sezóne odohral aj 4 zápasy v NHL, no nepodarilo sa mu v nich bodovať. Už vtedy mal tento mladík veľké predpoklady na to, aby sa stal výborným ofenzívnym útočníkom.

Montreal sa rozhodol, že potrebuje posilniť ofenzívu a rozhodli sa, že musia niekoho vytrejdovať. Využili situáciu v Tampe, kde mali problém s útočníkom Jonathanom Drouinom, ktorý na začiatku sezóny chcel byť vymenený, no nakoniec sa rozhodol hrať za Tampu a sezónu zakončil s 53 bodmi (21+32). Nakoniec však bol po sezóne aj tak vymenený do klubu Montreal Canadiens práve za obrancu Mikhaila Sergachyova. Tampe nevyšla sezóna a tak museli nastať zmeny. Okrem hviezdneho obrancu Victora Hedmana nemali v zadných radách nikoho kto by nejak extra vynikal.

Zatiaľ to vyzerá, že sa klubu Tampa Bay Lightning táto výmena vyplatila. Sergachyov nastúpil okamžite do NHL a začal zbierať body. Aktuálne má odohratých 51 zápasov a na svojom konte 28 bodov (8+20), čo je na obrancu nováčika veľmi dobré. V bodovaní nováčikov NHL je na 13. mieste. Z obrancov je pred ním len Will Butcher z klubu New Jersey Devils. 

Klub Tampa Bay Lightning sa momentálne nachádza na úplnom vrchole tabuľky NHL (71 bodov). Mikhail Sergachyov má len deväťnásť rokov a uvidíme, čo nám ešte v tejto sezóne predvedie. Mohol by byť v budúcnosti aj kľúčovým hráčom ruskej reprezentácie, pretože tá by aspoň jedného vynikajúceho ofenzívneho obrancu rozhodne potrebovala.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.