Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Radoslav Illo

Illo bol deň od podpisu zmluvy v NHL. Dany Heatley mu prekazil radosť

0 1.08.17 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Slovenský útočník Radoslav Illo bol jediný deň od podpisu kontraktu v zámorskej NHL. Čo mu prekazilo radosť?
Slovenský útočník Radoslav Illo je aktuálne na skúške v Zlíne, kde bojuje o regulérny kontrakt. Zužitkovať chce bohaté skúsenosti, ktoré nadobudol počas dlhých rokov v zámorí. Celú svoju kariéru strávil za "veľkou mlákou" s výnimkou sezóny 2014-15, ktorú odohral v Martine. Roky bojoval o NHL. Bol jeden deň od podpisu zmluvy s Anaheimom Ducks, no napokon sa netešil.

„Bol to môj sen ísť do Ameriky a vychádzalo to. Bol som draftovaný a rozbehol som tam kariéru. Splnil sa mi sen, ďalšie štyri roky som potom bol na univerzite. Do toho ma donútil môj agent, aby som vyštudoval školu, biznis a spätne som za to rád," hovoril Illo pre oficiálny klubový web Zlína.

Po štvorročnom pôsobení v univerzitnej NCAA v tíme Bemidji State University mal podpísať zmluvu v Anaheime, ktorý ho v roku 2009 draftoval v piatom kole. V závere sezóny 2013-14 nastúpil na tri zápasy v AHL a zdalo sa, že NHL má na dosah. Od "káčerov" mal dokonca prísľub zmluvy.

„Po tých rokoch, čo mi to sľubovali, to nakoniec deň pred podpisom odpískali a vzali namiesto mňa Danyho Heatleyho. Veľmi ma to mrzelo, zobral som sa teda a išiel som do Martina," opisoval Illo, ako sa napokon jeho sen o NHL tesne pred podpisom kontraktu rozplynul.

Po roku strávenom na Slovensku sa Illo vrátil späť do zámoria. Ostatné dve sezóny odohral v ECHL. Tú poslednú v drese Missouri Mavericks. V 53 dueloch strelil 12 gólov a získal 27 bodov. 

Všetko nasvedčuje tomu, že 27-ročný útočník sa opäť vráti do Európy. „Dostal som ponuku zmluvy aj z Ameriky, ale keď ma zlínsky klub kontaktoval, rozhodol som sa, že to skúsim. O českej extralige mám dobré povedomie a chcem sa tu presadiť," verí si Illo.

Illo reprezentoval Slovensko na MS dvadsaťročných v roku 2010 a patril medzi najlepších hráčov nášho tímu. V šiestich stretnutiach nazbieral päť bodov (2+3).


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.