Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Marek Hrivík

Hrivík o dôvodoch, prečo sa nedostal do prvého tímu Calgary, o Jágrovi i (ne)záujme Slovanu

0 14.11.17 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Slovenský útočník Marek Hrivík objasnil dôvody, pre ktoré sa nedostal do prvého tímu Calgary Flames.
Keby sa dávali ceny za trpezlivosť, bojovnosť a odhodlanie, Marek Hrivík by určite nejakú získal. 26-ročný slovenský útočník pôsobí v zámorí už deviaty rok a stále sníva sen o tom, že by sa stal plnohodnotým hráčom NHL.

Po takmer troch sezónach v juniorskej QMJHL a niekoľkoročnom pôsobení v AHL začal dostávať nejaké šance i v NHL. Zakaždým však išlo len o krátke zastávky v prvom tíme. V uplynulých dvoch sezónach v drese New Yorku Rangers odohral dovedna 20 zápasov.

V lete sa s "jazdcami" rozlúčil. Na ročnom kontrakte sa dohodol s Calgary Flames. Cítil, že v slabšom tíme by mohol mať výraznejšiu šancu hrať pravidelne v NHL. Hrivík vydržal až do samotného záveru predsezónneho kempu. Napokon však sezónu začal len na farme v Stocktone.

„Pribrzdil ma otras mozgu, ktorý som utrpel v zápase s Winnipegom. Čakal som, že ostanem v NHL. Vynechal som však polovicu kempu, preto som musel ísť pred začiatkom základnej časti na farmu," objasňoval Hrivík dôvody, prečo nezačal v prvom tíme Calgary v rozhovore pre šport.sk.

Hrivíkovi situáciu skomplikovali aj ďalšie skutočnosti - angažovanie českého veterána Jaromíra Jágra či podpis zmluvy s útočníkom Tannerom Glassom. „Je to kombinácia oboch vecí i podpisu Tannera Glassa. Spolu s Jardom zobrali dve miesta, čo sa muselo niekde prejaviť, ale veľmi ma to nezaujíma. Snažím sa podávať čo najlepšie výkony."

Hrivík o svojej situácii hovoril aj s vedením. „Rozprával som sa len s asistentom generálneho manažéra. Ten mi povedal, že môj presun na farmu vznikol najmä preto, že som vynechal podstatnú časť kempu. Chcú, aby som sa rozbehol v AHL a podľa toho uvidíme. Momentálne nie je v prvom tíme miesto. Na šancu si musím počkať."

Hrivík po zotavení z otrasu mozgu začal sezónu v AHL v drese Stocktonu Heat. Patrí medzi najlepších hráčov tímu. Zbiera priemerne bod na zápas. V jedenástich stretnutiach strelil tri góly a pridal osem asistencií.

Účastník MS 2014 mal šancu potrénovať aj s hviezdnym Jaromírom Jágrom. „Keď som sa dával dokopy po zranení, často sme spolu trénovali. Je obdivuhodné, ako Jardo tvrdo pracuje v jeho veku. Stále je schopný hrať hokej na najvyššej úrovni. Veľa ľudí nevidí pozadie jeho tvrdej prípravy. V tom prevýšil mnohých hokejistov, aj preto je tam, kde je."

V posledných dňoch médiami obleteli správy o tom, že Hrivíkov agent je v kontakte s predstaviteľmi bratislavského Slovana. Samotný hráč v rozhovore pre šport.sk uviedol veci na pravú mieru. „Európske ponuky som mal ešte v apríli a hneď som povedal, že nechcem ísť nikam. Čo sa týka Slovana, o ničom neviem. Pýtal som sa na to agenta, ktorý mi povedal, že z klubu mu volali len pred dvoma, troma rokmi."

Hrivík sa tesne po podpise zmluvy s Calgary vyjadril, že si dáva poslednú šancu preraziť do NHL. Ak mu to nevyjde v prebiehajúcej sezóne, zvolí návrat do Európy.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.