Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Marián Gáborík

Gáborík a Kopitar o obnovenej (a fungujúcej) spolupráci

0 6.12.17 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Hviezdna spolupráca Gáboríka s Kopitarom obnovená. A stále funguje.
Marián Gáborík strelil v domácom súboji Los Angeles proti Minnesote (5:2) dva góly. Stal sa prvou hviezdou zápasu. Proti klubu, v ktorom štartoval svoju úspešnú kariéru v NHL strelil svoj jubilejný 400. gól a dosiahol jubilejný 800. bod. Dva významné míľniky.

Gáborík je po návrate po zranení kolena vo výbornej forme. V siedmich zápasoch získal šesť bodov (4+2). V zápase proti Minnesote sa obnovila jeho spolupráca s hviezdnym slovinským útočníkom Anžem Kopitarom a chémia medzi nimi okamžite opäť zafungovala.

Kopitar mal prsty v oboch góloch slovenského krídelníka. Pri jednom z nich vyhral Kopitar vhadzovanie a Gáborík okamžite po ňom skóroval. Pri druhom zas Kopitar s Gáboríkom unikli do prečíslenia a Kopitar naservíroval Gáboríkovi ako na zlatom podnose.

„Myslím, že každý zápas sa cítim pohodlnejšie. Samozrejme, útoky sa budú meniť, je to dlhá sezóna, niečo v štýle tam a späť, podľa toho či to prináša víťazstvá. Dnes si to pre nás sadlo veľmi dobre, tretia tretina bola z nášho pohľadu výborná. Museli sme pred ňou vyriešiť nejaké problémy, takže sme opäť nepadli do diery a nemuseli sme sa opäť vykopať. Ale druhá tretina nebola dobrá, potrebujeme stále pracovať," hovoril Gáborík pre LA Kings Insider pochvaľujúc si spoluprácu s Kopitarom.

„Cítim sa skutočne dobre. 400 gólov, som na to veľmi hrdý. Gratulujem Kopitarovi k jeho 500. asistencii. Je to trošku iróniou, že jeho 500. asistencia viedla k môjmu 400. gólu, špeciálne v zápase proti môjmu bývalému tímu. Takže, samozrejme sú to dobré pocity," uviedol slovenský krídelník na margo dosiahnutého míľniku 400 gólov v NHL.

Nastala spomenutá kuriózna situácia, nakoľko pri Gáboríkovom 400. góle si pripísal asistenciu Kopitar, bola jeho jubilejnou 500. v NHL. Komu teda zostane puk? „Áno, trošku sme sa o tom bavili. Kopi povedal, že si ho mám nechať. Tréner John Stevens prišiel a povedal, že zostane v organizácii (smiech)," hovoril Gáborík.

Obnovenú a fungujúcu spoluprácu s Gáboríkom si po stretnutí pochvaľoval aj Anže Kopitar. „Dám mu len puk do priestoru, ktorý potrebuje na skórovanie. To je to čo od neho potrebujeme, aby sme napredovali."

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.