Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Mike Green

Detroit musí vymieňať aby si uvoľnil ruky

0 9.08.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Ken Holland nevyužil ani ďalšie okno na vyplácanie hráčov zo zmlúv, aby uvoľnil priestor pod platovým stropom na podpísanie Andreasa Athanasioua.

Necelý milión dolárov, to je aktuálny manévrovací priestor Hollanda a jeho kolegov. Nielenže tím potrebuje predĺžiť ostrostrelca Athanasioua, ale urobí aj všetko preto, aby získali univerzitnú star Willa Butchera. Preto sa prudko špekulovalo, že Detroit vyplatí zo zmluvy niektorého z členov kádra. Favoritov bolo viacero, napríklad odchod Jonathana Ericssona by dal Red Wings ďalšie necelé tri milióny. Odchod Niklasa Kronwalla ďalší milión dolárov.

Keďže k vyplateniu nedošlo, musia v Detroite niekoho vymeniť, do úvahy pripadá viacero možností. Veteráni ako Helm či Abdelkader sú prakticky nevymeniteľní. Naproti tomu taký Riley Sheahan je horúcim adeptom, klub sa ho podľa zámorských zdrojov pokúšal vymeniť už pred trade deadline. Ďalšími adeptmi sú aj Mike Green, Gustav Nyquist či český gólman Petr Mrázek.

Situáciu vo svojom tíme si uvedomuje aj sám Holland. „Ak bude na štarte sezóny každý zdravý, musíme urobiť výmenu," povedal skúsený manažér.„Očakávam, že budeme nad platovým stropom."

Tím tlačí topánka aj v prípade predĺženia zmluvy rýchlonohého Andreasa Athanasioua. Strany potvrdili, že rokovania prebiehajú. „Dal som mu niekoľko ponúk, v rokovaniach pokračujeme," povedal Holland. Klub by podľa jeho šéfa chcel mať na štarte sezóny na súpiske 13 útočníkov, sedem obrancov a dvoch brankárov. Teraz ale disponuje 12-timi útočníkmi, ôsmimi obrancami a dvoma brankármi.

Portál nhl.com preto špekuluje, že na odchode je obranca Mike Green. Bývalý najproduktívnejší zadák ligy vstupuje do posledného roku svojej zmluvy. Tak či onak by pred februárovou uzávierkou prestupov mal byť ponúkaný konkurencii. Prečo si teda neuvoľniť ruky už teraz? Faktom ale zostáva, že ak ho chce Holland naozaj vymeniť, bude si zrejme musieť ponechať aspoň časť z jeho 6-miliónového platu.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.