Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Derick Brassard

Derick Brassard sa možno vráti do svojho bývalého klubu

0 31.12.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Krízou zmietaná Ottawa začína s blížiacou sa prestupovou uzávierkou rozpredávať káder. K dispozícii je niekoľko zaujímavých mien.

Patrí k nim aj skúsený center Derrick Brassard, ktorý sa objavil v centre prestupových špekulácii. Kanadský útočník má v zmluve klauzulu o nevymeniteľnosti, vďaka ktorej si môže vybrať osem tímov, do ktorých nechce byť vymenený. Kontrakt bude platiť aj v budúcej sezóne a z platového stropu odkrojí 5 miliónov dolárov.

Večne zvedavé médiá sa na prestup kanadského centra už stihli opýtať. „Poviem to takto, hokej budem hrať kdekoľvek," hovorí bývalá šestka draftu. „Mám na Ottawu pekné spomienky, mojou prácou však je hrať hokej. Najradšej by som ale ostal na východe."

Želanie pokračovať v kariére vo východnej konferencii sa mu môže vyplniť. Objavili sa totiž správy, že sa o jeho služby zaujíma Columbus. Klub z Ohia na jeho schopnosti vsadil pred jedenástimi rokmi, keď ho draftoval na šiestom mieste. „Mám naozaj dobré spomienky na život v Columbuse, užili sme si veľa zábavy. Nechcem o tom veľmi hovoriť. Neviem, kedy je uzávierka prestupov, ale musím sa sústrediť na svoju hru tu."

O Blue Jackets sa vie, že sa na trhu angažujú v snahe získať do tímu kvalitného stredného útočníka, ktorý im citeľne chýba. Na tomto poste Columbus tlačí topánka a skúsený center Brassardovho typu by mu zaiste pomohol. Síce sú niektorí nespokojní s jeho produktivitou, a tiež jeho pomerom cena/výkon, no v tejto sezóne by mohol pokoriť hranicu 50-tich bodov. Blue Jackets však jeho plat až tak trápiť nemusí, pod platovým stropom majú dostatok miesta, aktuálne necelých 5 miliónov dolárov, čo je dostatočný manévrovací priestor.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.