Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Andrej Sekera

Bye, bye Andrej! McLellanovi došla trpezlivosť, Sekeru poslal na hotdog do press boxu

0 9.01.18 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Ťažší návrat ako si predstavoval zažíva slovenský obranca Andrej Sekera.
Slovenský obranca Andrej Sekera prežíva náročné obdobie. Vlani utrpel v playoff vážne zranenie kolena. Rekonvalescencia trvala niekoľko mesiacov. Premiérový štart novej sezóny tak skúsený bek zaznamenal tesne pred Vianocami. Edmonton sa trápi, je tretím najhorším tímom na západe a na playoff stráca osem bodov. Tréner Todd McLellan i celé vedenie Oilers si od návratu jedného z kľúčových členov zadných radov sľubovalo veľa. No zatiaľ sa nedočkalo.

Sekera sa po dlhej prestávke trápi a jeho návrat je ťažší, ako možno sám očakával. Sekera od svojho návratu odohral osem stretnutí, zapísal v nich len jediný bod za asistenciu. Čo svedčí o jeho nepohode je fakt, že priemerne zbiera mínusku na zápas. Na svojom konte má osem záporných bodov. A to je pre obrancu veľmi zlé vysvedčenie. Navyše takýto počet mínusových bodov nazbierať za tak krátky čas, to už o niečom naozaj hovorí.

Sekera zatiaľ do zadných radov Edmontonu nepriniesol potrebnú stabilitu, pokoj, rozvahu a istotu. Klub nezachraňuje, v prvom rade musí zachraňovať sám seba. Len traja hráči sú v mínuskách horší ako on (Letestu, Klefbom a Caggiula). Tréner Todd McLellan mal so Sekerom trpezlivosť, trikrát mu dal ice-time okolo dvadsiatich minút. No Andrej sa nechytal.

Napokon mu zvýšilo miesto len v tretej obrane a pri svojich posledných dvoch štartoch odohral len okolo 16 minút. Na to druhý najvyťažovanejší hráč Edmontonu z minulej sezóny (ice-time 21:28) rozhodne nie je zvyknutý. Ani na spomínané zbieranie mínusiek. Vlani bol v hodnotení +/- tretím najlepším hráčom Oilers (14 plusiek).

Pre Sekeru je návrat o to ťažší, že klub sa neskutočne trápi. Ako keby sa toto trápenie prenieslo aj na samotného hráča. Nuž, návrat po takom vážnom zranení, po takom dlhom hernom výpadku a navyše do tímu, ktorý je v kríze, je nesmierne náročný a presvedčilo sa už o tom v minulosti veľa hráčov. Trénerovi McLellanovi došla trpezlivosť. Po tom, ako v posledných dvoch dueloch Sekerovi zrezal ice-time na 16 minút, na posledný zápas proti Chicagu ho nepostavil vôbec. Po veľmi dlhom čase tak Sekera ochutnával hotdogy v press boxe v pozícii zdravého náhradníka.

Zostáva len veriť, že tam nepobudne dlhšie a že sa mu podarí čím skôr vrátiť do formy.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.