Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Timo Meier

Budúcnosť tímov NHL: San Jose Sharks

0 9.08.17 v kategórii: Zaujímavosti , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Tím, ktorý roky budoval imidž skúseného tímu v tejto tradícii naďalej pokračuje. Sharks aj teraz, pred začiatkom sezóny 2017/18 idú do boja s osvedčenými mužmi.

Väčšina volieb v prvom kole alebo samotné voľby boli vymenené. Mnoho mladých hráčov Sharks sú buď podpísaní voľní hráči alebo voľby z neskorších kôl. Samozrejme, aj San Jose má mladých hráčov, máloktorí z nich však sú skutočnými top prospektami. Zrejme jediným hráčom vo vekovej kategórii do 22 rokov s reálnou šancou získať miesto v základnej zostave je švajčiarsky talent Timo Meier. Bývalá deviatka draftu je práve vo veku, kedy by sa mal začať šplhať zostavou „žralokov" nahor. Väčšinu minulej sezóny strávil v hlavnom tíme aj 21-ročný Kevin Labanc. Americký krídleník môže byť veľkým hokejovým objavom, hráč draftovaný v šiestom kole vlani v 55 zápasoch zaznamenal 20 bodov.

Útok: Meier i Labanc sú jednými z mála. Na druhú stranu, ich prínos tímu môže byť v konečnej fáze kľúčový. Veľmi mladým hokejistom je stále aj 23-ročný Pražan Tomáš Hertl. Na farme bol mimoriadne produktívny aj jeho rovesník Danny O’Regan. Ďalším mladým Švajčiarom v štruktúrach Sharks je prospekt z druhého kola Noah Rod. Lotyšské farby bude hájiť Rudolfs Balcers. O pozornosť bojujú aj Nemec Manuel Wiederer a Rourke Chartier. Možnosti zvýšilo aj tohtoročné draftovanie Josha Norrisa, Dylana Gambrella či Ivana Čechoviča.

Obrana: Prvé dve obranné dvojice Sharks sa skladajú zo samých tridsiatnikov. Aj to je dôkazom prístupu tímu trénera DeBoera k defenzíve. Klub má v zálohe v podstate len dvoch mužov, ktorých môžeme označiť za skutočné top prospekty. Prvým je tvorivý kanadský pravák Jérémy Roy, druhým švédsky talent Julius Bergman. Najmä druhý menovaný môže v tejto sezóne mútiť vodu. Je dosť robustný, navyše rovnako ako Roy drží „palicu" na pravej strane. Vlani na farme zbieral pol bodu na zápas.

Brankári: Úlohu brankárskej trojky Sharks bude plniť dlhoročná stálica Troy Grosenic. Toho na farme vyzve z Toronta prichádzajúci Antoine Bibeau. Tím v roku 2015 draftoval v treťom kole Mikea Robinsona, ktorý sa ale minimálne pre túto sezónu medzi profesionálov nechystá. Svetielkom na konci tunela však môže byť Josef Kořenář, 19-ročný český talent prešiel draftom bez povšimnutia, na zástupcov klubu však urobil dojem, a výsledkom je nováčikovská zmluva so San Jose. Kořenář bude v sezóne 2017/18 pôsobiť doma v Česku.

Draft 2017:

·19.miesto: Joshua Norris (C, U.S. National U18 Team, USDP)

·49.miesto: Mario Ferraro (D, Des Moines Buccaneers, USHL)

·102.miesto: Scott Reedy (C/RW, U.S. National U18 Team, USDP)

·159.miesto: Jacob McGrew (RW, Spokane Chiefs, WHL)

·185.miesto: Alexander Chmelevski (C, Ottawa 67’s, OHL)

·212.miesto: Ivan Čechovič (LW, Baie-Comeau Drakkar, QMJHL)Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.