Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Brian Campbell

Brian Campbell ukončil kariéru, bude sedieť v kancelárii Chicaga

0 17.07.17 v kategórii: Aktuality , autor: Tomáš Lengyel (TOMIKE)
Kanadský obranca vymení dres za oblek a bude súčasťou organizácie Blackhawks.

Tridsaťosemročný zadák Brian Campbell dnes oficiálne oznámil koniec svojej bohatej kariéry. Rodák z kanadskej provincie Ontario však naďalej zostane pri hokeji. Informuje o tom oficiálny web Chicaga Blackhawks.

Campbell ukončil kariéru po dlhých sedemnástich sezónach v NHL. Naposledy nastupoval za Chicago a práve v klube z „veterného mesta" bude pokračovať aj jeho kariéra mimo ľadu. Blackhawks mu ponúkli miesto v oddelení obchodných operácií, kde by mal pomáhať s rôznymi marketingovými aktivitami, pri udržiavaní vzťahov v rámci komunity a mládežníckom hokeji.

„Sme nadšení, že Brian bude naďalej súčasťou našej organizácie. Po vynikajúcej kariére na ľade zostane dôležitým členom v rámci štruktúr klubu," povedal prezident pre oficiálny web amerického tímu prezident Chicaga Blackhawks John McDonough.

„Som vďačný nekonečnému množstvu bývalých spoluhráčov, trénerov, realizačným tímom aj fanúšikom, že som sa s nimi stretol počas môjho pôsobenia v Chicagu, Buffale, Floride a San Jose. Organizácia Blackhawks mi ponúkla novú výzvu a ja im chcem poďakovať za túto šancu,"vydaril sa Brian Campbell.

Nevysoký Kanaďan debutoval v NHL ako hráč Buffala Sabres ešte v sezóne 1999/2000. V americkom klube, ktorý ho draftoval, strávil deväť rokov a následne krátko účinkoval v San Jose Sharks. Od sezóny 2008/09 bol tri roky súčasťou Chicaga Blackhawks, s ktorým získal jeden Stanleyho pohár. Potom prestúpil do Floridy Panthers, kde bol päť sezón asistentom kapitána. Kariéru však symbolicky ukončil jedným rokom v Chicagu.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.