Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Erik Brännström

Brännströma unavujú otázky ohľadne jeho výšky

0 10.08.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Napriek neveľkým rozmerom švédsky talent verí v svoje silné stránky. Predpoklady boli síce rôzne, no Erik sa stal najvyššie draftovaným švédskym obrancom tohtoročného draftu.

Nováčik z Vegas mu dal prednosť pred o čosi vyšším a o čosi favorizovanejším Timothym Liljegrenom, ktorý prišiel na rad neskôr. Brännström ťažil najmä z faktu, že v kľúčovej sezóne mu viac prialo zdravie a tiež z vydarených MS do 18 rokov. Prečo sa vlastne tvorivý a nevysoký obranca nestal útočníkom? Odpoveď je prozaická.

„Radšej hrám ako obranca. Mať puk a vziať na seba tú zodpovednosť mi vyhovuje viac," povedal rodák z Eksjö. Mladučký zadák dobre vie, aké to je hrať medzi omnoho starším a väčším hráčom, veď prvýkrát nastúpil medzi seniormi už ako 16-ročný, a to počas minulej sezóny. Túto sezónu síce začal medzi juniormi, tam ale absolútne dominoval, 23 bodov v 19-tich zápasoch juniorskej ligy ho posunulo do „áčka".

Keď hráč dostal tradičnú úlohu opísať sám seba ako hráča, definoval sa ako ofenzívny obranca vyžívajúci sa v presilovkách. Na druhú stranu uznal, že už ho unavujú otázky, či je dosť veľký na NHL. „Viem, že nie som veľký, ale nemôžem s tým nič robiť," povedal. „Takže sa len snažím hrať svoju hru a byť chytrý. V NHL je mnoho malých obrancov."

Brännström si svojim prístupom musel získať zástupcov Vegas, hráč dobre vie, čo je kľúčom k úspechu.„Snažím sa veľa trénovať. Možno za pár rokov budem pripravený."Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.