Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Braden Holtby

Braden Holtby má ďalší historický zápis

0 12.11.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Washington Capitals zažívajú štart do sezóny ako na hojdačke. V posledných dňoch sa ale predsa len zdá, že našli v kádri to správne vyváženie.

Tímu síce chýbajú niektoré dôležité opory, no aj tak dokázali vyhrať päť z posledných siedmich zápasov. Pri dvoch porážkach však v bráne nestál Braden Holtby. Kanadský fantóm zapísal včera proti Pittsburghu piate víťazstvo v rade. Celkovo zaokrúhlil počet svojich triumfov v kariére na 200. Na dosiahnutie tejto méty pritom potreboval len 319 zápasov. Historicky je tak druhým najrýchlejším brankárom na tomto jubileu. Rýchlejší bol len člen Hall of Fame Ken Dryden, ktorý na to v 70-tych rokoch potreboval 311 stretnutí.

„Myslím, že to je pekný úspech, koniec koncov to však nič neznamená," dobre si uvedomuje opora Washingtonu, ktorá svojim historickým zápisom nikdy neprikladá veľkú váhu. „Ukazuje to len, že som tu už pár rokov."

Vlani sa Holtby stal len tretím brankárom v dejinách NHL, ktorý dokázal vychytať minimálne 40 víťazstiev v troch sezónach po sebe. Predtým sa to podarilo len dvojici Martin Brodeur (medzi rokmi 2005 a 2008) a Jevgenij Nabokov (v rokoch 2008 až 2010). Tiež sa stal druhým najmladším brankárom, ktorému sa podarilo vyhrať aspoň 40-krát v troch sezónach.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.