Anaheim Ducks Boston Bruins Calgary Flames Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Edmonton Oilers Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New York Rangers Ottawa Senators Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Washington Capitals
Peter Bondra

Bondra odišiel zo scény NHL potichu, no priznáva: Mal som ešte jednu ponuku

0 13.02.18 v kategórii: Slováci v NHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Pred týždňom oslávil Peter Bondra okrúhlu päťdesiatku.
Pri zmienke o Petrovi Bondrovi sa asi každému slovenskému hokejovému fanúšikovi zjaví pamätný zlatý gól z MS 2002 proti Rusom. Netreba však zabúdať, že Bondra má za sebou aj legendárnu kariéru v NHL. Odohral viac ako 1000 zápasov, prekonal 500-gólovú hranicu a nazbieral takmer 900 bodov. Takmer celú zámorskú kariéru valcoval v drese Washingtonu, v posledných rokoch striedal kluby - krátko hral za Ottawu, Atlantu a Chicago.

Pred týždňom oslávil okrúhlu päťdesiatku. Život na hokejovom "dôchodku" si užíva plnými dúškami. Pracuje v štruktúrach Washingtonu, pozorne sleduje ako sa darí jeho synovi Dávidovi v tipsportligovom Poprade, je generálnym manažérom výberu hviezd slovenskej Tipsport ligy na All Star Cupe. Na nedostatok aktivít sa tak rozhodne nemôže sťažovať.

„Zdá sa mi, že niekto sa pri dátume môjho narodenia pomýlil. Cítim sa na štyridsať – a to bol skoro vek, v ktorom som skončil hokejovú kariéru. Niekedy sa prichytím pri myšlienke, že ešte by som nejaký zápas aj zvládol (smiech). Ale – všetko je, ako má byť. Vážim si, že som zdravý, robím, čo ma baví. Najviac ma teší, že najbližšia rodina, ktorá je nad všetkým, je v poriadku. Aj ona má veľkú zásluhu na tom, čo som v hokeji a v živote dosiahol," uviedol v rozhovore pre Pravdu.

Bondra sa zo scény NHL vytratil nenápadne, naposledy obliekal v sezóne 2006-07 dres Chicaga. Priznal, že na sklonku kariéry ešte dostal zaujímavú ponuku, no rozhodol sa skončiť. „Kariéru som ukončil v Chicagu – aj kvôli rodine a zdraviu. Mal som ešte ponuku z New Yorku Islanders, aj som nad ňou rozmýšľal, ale rozhodol som sa, že stačilo. Pretože som končil po zranení, keď nebolo jasné, či sa ešte vrátim, odišiel som potichu."


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.